באחד מהמהלכים יוצאי הדופן שנתקלנו בהם על ידי פוליטיקאים מרעננה בפרט ובישראל בכלל, התקבל דיווח ממשרד מבקר המדינה על כך שעו"ד אלי אלוש השיב את רוב כספי התרומות (כשמונים וחמש אלף שקלים) לתומכיו שנתרמו במהלך הבחירות האחרונות. 

עו"ד אלי אלוש. צילום: פרטי

עו"ד אלוש, שהתפרסם לאחרונה עקב פרישתו מהקואליציה על רקע "פריצת הסטטוס קוו" וקיום מצעד הגאווה בעיר, ואשר מהווה אופוזיציה חזקה נגד ראש העירייה, חיים ברוידא, הוא, ככל הנראה, היחיד מבין ראשי הסיעות ברעננה, כולל ראש העירייה, שהשיבו כספים לתומכיהם. 

לאחרונה פורסם כי גם ראש עיריית הוד השרון, אמיר כוכבי, השיב חלק מכספי התרומות שתרמו לו. 

יש לציין, כי לא קיימת חובה להחזיר את התרומות שהתקבלו, ומדובר בצעד מלפנים משורת הדין. 

עו"ד אלוש: "אני לא מבין מה החדשה הגדולה בזה. אנשים תרמו, קיבלנו החזר מהמדינה, מן הראוי ומן הדין להשיב את הכספים הללו לעניות דעתי. מעולם לא הייתי חייב לאדם דבר, לא כסף ולא שווה כסף, וכפוליטיקאי, אף על פי שהחוק מתיר קבלת תרומות, צריך להזהר שבעתיים, שמא יבוא אדם מחר ויבקש איזו טובת הנאה או סיוע בגלל זה שהוא תרם לך כמה מאות שקלים לבחירות. דבר זה נראה לי מן הדין ומן הצדק". 

יש לציין כי אלוש על פי דיווחי המבקר הוא בין היחידים שהשיבו את מירב הכספים (לא ברור אם אחרים השיבו וכמה) וכספי התרומות כפי שמופיעים באתר המבקר מסתכמים בעשרות אם לא מאות אלפי שקלים שלא הושבו. 

לעין בכספי התרומות ושמות התורמים נא ללחוץ כאן.