בשבוע שעבר פירסמה עיריית רעננה את התאריכים בהם מותרת הדלקת אש במסגרת מדורות ל"ג בעומר, כמו גם את המגרשים המותרים. אלא שלמזג האוויר תוכניות משלו. כזכור, העירייה אישרה הדלקת אש בין הימים שלישי עד חמישי, אלא שהחל מיום רביעי צפוי להתחיל שרב כבד בכל רחבי הארץ. החשש הגדול הוא שהשילוב בין שני האלמנטים יוביל לשריפות רבות.

ל"ג בעומר. צילום: shutterstockלפי אזהרת השירות המטאורולוגי הישראלי שפורסמה היום (ב'), השרב צפוי להגיע לשיא בימים חמישי ושישי, ולהישבר רק במהלך שישי. הטמפרטורות בחלקים מסוימים ברחבי הארץ צפויים להגיע עד ל-40 מעלות.

בעקבות התראת מזג האוויר בעיריית רעננה יצאו בהנחיות חדשות: 

  1. יש להדליק מדורות רק במקומות המותרים להדלקת מדורות ברחבי העיר. פרטים על המקומות המותרים לקיום מדורות ניתן לקבל באתר האינטרנט של העירייה.
  2. יש לוודא כי מיקום המדורה מרוחק מצמחייה, מתקני גז ודלק, קווי חשמל, טלפון ומבנים.
  3. המדורה תתוחם באבנים, בסיס המדורה לא יעלה על 3 מטרים וגובה מערום חומרי הבעירה המשמשים לקיום המדורה לא יעלה על 1.5 מטרים.
  4. הדלקת המדורה תיעשה על ידי אדם בוגר (16 לפחות) באמצעות חומרי בעירה מוצקים (גפרורים / ניירות / עצים) ולא באמצעות אמצעי בעירה נוזליים (דלק / נפט וכדומה). יש להרחיק ילדים בזמן הדלקת המדורה ולהרחיק כל חומר דליק מאזור האש.
  5. יש לכבות כיבוי מוחלט של המדורה בתום הפעילות ולהישאר כ – 15 דקות לאחר כיבויה ולוודא שהאש לא נדלקת מחדש. אין להשאיר מדורה דולקת ללא השגחה !

 בכל מקרה של איבוד שליטה על המדורה או כל בעיה אחרת ניתן ליצור קשר עם מוקד כיבוי אש בטלפון 102 או ליצור קשר עם המוקד העירוני ואנו ניתן מענה מיידי 24 שעות ביממה.