פרויקט חדש וראשון מסוגו של ישיבת בני עקיבא ברעננה ושל אוניברסיטת אריאל יאפשר לתלמידי הישיבה ללמוד לתואר ראשון במדעי המחשב.
צילום המחשה: shutterstock
בישיבה, הפועלת זה 60 שנה, לומדים כ‑500 תלמידי חטיבה ותיכון. החל משנת הלימודים הבאה, ילמדו תלמידי כיתות ז' ו-ח' בקורס שבועי, "מבוא לתכנות", שיקנה להם ידע והתנסות ביסודות התכנות ובשפות תכנות למיניהן. מכיתה ט' ילמדו התלמידים בקורס "עולם הסייבר", והקורסים ייחשבו לצורך ציוני הבגרות. בסיום לימודיהם בתיכון יצברו כמחצית מנקודות הזכות לתואר ראשון. 
"בשנים האחרונות, הלימודים בישיבה מתנהלים בגישה אקדמית, תוך הקניית מיומנויות של המאה ה-21, והפרויקט הזה הוא מבחינתנו פריצת דרך גדולה בתחום האקדמי", מסביר הרב ניר שקורי (40), ראש הישיבה בשלוש השנים האחרונות. "תחום מדעי המחשב מדבר אל תלמידים רבים בישיבה, והרעיון לפרויקט צץ מתוך רצון משותף של הנהלת הישיבה, של הצוות הפדגוגי ושל הנהגת ההורים, לאפשר לתלמידים בעלי היכולת הלימודית הגבוהה ומיומנויות הלמידה העצמית, לחוות גם את העולם האקדמי, לצד לימודי הקודש והמקצועות הכלליים. כמובן, התוכנית אינה מתאימה לכולם. התלמידים יעברו סינון, נבחן את האישיות ואת היכולות של כל תלמיד, ונלווה כל אחד מהם לאורך כל תהליך הלמידה. הפרויקט הזה יאפשר לתלמידים לנצל את הזמן שהם לומדים בישיבה כמנוף אקדמי". 
ישיבת בני עקיבא רעננה. צילום: פרטי
לדברי מנכ"ל הישיבה, מני לנדאו, "מתוך הבנת המציאות בשוק העבודה, הישיבה רואה ערך גדול במתן אפשרות לתלמידים לנצל את תקופת לימודיהם בישיבה, כדי להעשיר את הידע שלהם ולקדם את עצמם בתחומי הסייבר והמחשבים". 
הפרויקט נוצר תוך שיתוף פעולה עם אוניברסיטת אריאל, שענתה על הצרכים הייחודיים של הישיבה, בתחומי התוכן הלימודי ורמת ההוראה, לוחות הזמנים, וגם התשתית. השיעורים בכיתות ז'‑ח' יתקיימו בדרך כלל בישיבה עצמה, אחת לשבוע, וכמה מפגשים ייערכו באוניברסיטה. בכיתה ט' ייערכו הלימודים באוניברסיטה, במשך יום לימודים מלא, אחת לשבוע. בשנה הראשונה תיערך רק מכינה לתלמידי ז'-ח', ותלמידי כיתה ח' יזכו לתגבור שעות. בישיבה צופים, כי במסלול האקדמי ילמדו החל מחודש ספטמבר 30‑40 תלמידים. 
"אנו מאמינים כי תלמידינו יוכלו למצות את היכולות הגבוהות שלהם, גם בתחום התורני וגם בתחום המחשבים", אומר הרב שקורי, "ושבוגרינו יישארו מחויבים לעולם התורה, אך יהיה להם גם מרחב פעולה נוסף".