עיתון הארץ מדווח כי הזמר יהורם גאון החליט לבטל את השתתפותו באירוע הענווה ברעננה שאמור להתקיים ביום ראשון בשבוע הבא.

צילומים: אילן בשור, יח"צ

עיתון הארץ דיווח כי מטעמו של הזמר נמסר כי הוא לא ידע מהו אופי האירוע ובעיקר כנגד מי הוא מכוון (אירוע תגובה למצעד הגאווה). 

כזכור, מוקדם יותר פרסמנו במיינט רעננה כי המועצה הדתית ומינהל קהילה בעיריית רעננה החליטו לקיים אירוע "קונטרה" למצעד הגאווה, שיתקיים ברחבת יד לבנים ביום ראשון בשבוע הבא בהשתתפות הרב גרוסמן ורבה של ירושלים שלמה עמאר ועד לפני שעה קלה גם יהורם גאון. 

צילומים: מוטי קמחי, מסך

"העירייה צריכה להסיר את תמיכתה"

יו"ר סיעת מר"צ בעירייה, רונית וינטראוב שיגרה עוד קודם הפרסום מכתב חריף לראש העירייה חיים ברוידא: "נדהמנו להיווכח כי בעוד פחות מעשרה ימים עתיד להתקיים ברעננה, בכיכר המרכזית של העיר, ברחבת יד לבנים, אירוע של עיריית רעננה והמועצה הדתית, כאשר בפרסום הנלווה אליו מתנוססת בענק הכותרת "חודש הענווה ערכי המשפחה היהודית'", כתב וינטראוב, "הגדילו המארגנים לעשות ולכותרת זו נלווה הפסוק 'שלושה שותפיו הן באדם הקב"ה אביו ואמו'. אנו דורשים הסרת מעורבותה של עיריית רעננה מאירוע זה הן מסיבות ערכיות והן מן הבחינה של התנהלות תקינה.

במקביל, אנו מבקשים חוות דעת האם ראוי שהמועצה הדתית שהיא גוף נתמך ע"י עיריית רעננה, תפעל ותארגן אירועי תרבות תורנית כאשר לעיריית רעננה ישנה מחלקה לתרבות תורנית המארגנת אירועי תרבות. האם לא מדובר פה בכפילות?

"האירוע מהווה התעלמות מהעובדה שמשפחה היא יחידה מגוונת. הכחשת עובדה זו או הצגת ערכי המשפחה ברוח האירוע הנ"ל והפסוק המדובר, מהווה פגיעה חמורה במעמדם של ילדים ממשפחות מגוונות ובהוריהם.

"בהתחשב בעיתוי האירוע וניסוח הפרסום הנלווה אליו, נראה שמדובר בניגוח של הפעילות המבורכת למען קהילת הלהט"ב בחודש הגאווה והסובלנות מזה שש שנים ומצעד הגאווה אותו הובילו בני הנוער בעיר.

אחת הטענות של עיריית רעננה שסירבה לתמוך תקציבית במצעד הגאווה הייתה שהוא מאורגן על ידי גוף שמקבל תמיכה מהעירייה. אנו מבקשים להזכיר ש 70% מתקציב המועצה הדתית המארגנת יחד עם העירייה את האירוע המדובר, מגיע מעיריית רעננה. 
חודש יוני מוגדר ברעננה חודש הגאווה והסובלנות. אירוע זה נוגד את ערכי הקבלה, הסובלנות והשוויון שעליהם גאוותם של עיריית רעננה ותושביה".