ישראל הולכת לבחירות אבל היממה האחרונה הפכה חלק מחברי כחול לבן למלכים ליום אחד, בהם גם ראש עיריית רעננה לשעבר.

ח"כ איתן גינזבורג. צילום: פרטי

ח"כ איתן גינזבורג מכחול לבן אמר אמש (רביעי) כי בליכוד הציעו לו תפקיד שר אם יסכים לערוק ממפלגתו, כל זאת במסגרת הניסיונות להקים קואליציה ולמנוע את פיזור הכנסת. 

גורמים בליכוד שוחחו בשבוע האחרון גם עם ח"כ גדי יברקן, מקום 33 ברשימת כחול לבן לכנסת מטעם מפלגת תל"ם, בניסיון לשכנע אותו להצטרף לשורות מפלגת השלטון. לדבריהם אף הוצע לח"כ יברקן את תיק העלייה והקליטה, נושא הקרוב לליבו מעצם היותו יוצא אתיופיה, שהיה מיועד לישראל ביתנו. חבר הכנסת אמר לנציגי הליכוד שהוא מעריך את מפלגתם אבל לא יכול לחיות עם דרך ההתנהלות של הנהגתה, שלטענתו לא מוסרית.

ובתוך כך, עם ההחלטה לקיום בחירות עולה השאלה מה יעלה בגורלו של ח"כ גינזבורג שמוקם ברשימת כחול לבן ונכנס לכנסת. כרגע, לא ברור כלל האם מפלגת כחול לבן תמשיך באותה מתכונת ובאותה רשימה, מה שמעלה את האפשרות הסבירה כי גינזבורג עלול למצוא את עצמו ללא מיקום ריאלי ברשימה, וזאת רק כשבועיים אחרי שהתפטר ממועצת העיר ומתפקיד הסגנות. 

בנוגע לשכר, חברי הכנסת יקבלו משכורת החל ממועד כינון הכנסת ב-30 באפריל 2019 ועד ל-30 בספטמבר 2019. כלומר הח"כים יקבלו משכורת למשך 5 חודשים בלי שהם עובדים. שכן, בחודש מאי הכנסת התכנסה בעיקר לנאומים של הח"כים החדשים. אפילו ועדות הכנסת לא הוקמו למעט הועדה המסדרת. שכר חבר כנסת הוא 44 אלף שקלים ברוטו בחודש.

גינזבורג מסר בתגובה עם פיזור הכנסת אמש: "פיזור הכנסת על ידי נתניהו זה בעצם ביטול הבחירות במחטף כי לביבי פשוט לא מתאימות התוצאות. זה צעד תקדימי, מסוכן ובריוני שמבוצע על ידי ראש ממשלה, מנהיג שאיבד כל רסן ומרגיש כל יכול. הצעד הבא יהיה לבטל בכלל את הבחירות. יום עצוב לדמוקרטיה. יום עצוב לישראל".