פספוס: מוסדות החינוך "ויצ"ו" ו"אמונה", לא מילאו אחר תנאים בסיסיים שדרש משרד העבודה והרווחה לצורך בניית שני מעונות יום בעיר. 

בקשה לשני מעונות יום ברעננה. צילום המחשה: shutterstock

האגף למעונות יום במשרד פרסם בשבוע האחרון קול קורא לרשויות המקומיות לתקצוב בניית מעונות יום חדשים לילדים בגילאי לידה עד 3. מעונות היום מפוקחים ומסובסדים על ידי המשרד ומהווים מסגרת מיטבית עם סביבה חינוכית-טיפולית איכותית לילדים הרכים בשנים השוהים בהם.

גם השנה, משרד העבודה והרווחה מחלק תקציבי בינוי של מעונות יום חדשים לרשויות המקומיות מבעוד מועד, התקציב נאמד בסך 350 מיליון שקלים ויסייע בבנייתם של יותר מ- 110 מעונות חדשים ברחבי הארץ.  ברעננה אכן הגישו בקשה לסיוע בבניית שני מעונות, כך לדברי משרד הרווחה, אך "חלק מהטפסים שנדרשו לא נשלחו". המשמעות: השנה לא יינתן תקציב לבניית מעונות יום ברעננה. 

בהודעת המשרד שנשלחה השבוע נמסר כי "משרד העבודה והרווחה בראשות השר חיים כץ מוביל מדיניות לבינוי מואץ של מעונות יום במטרה להגדיל משמעותית את היצע המסגרות לגיל הרך לאחר שנים של סטגנציה בבינוי.

"בשנתיים החולפת נבנו כ-70 מעונות יום חדשים, פי שלושה יותר ממספר המעונות שנבנו בשלוש השנים הקודמות 2014-2016 גם יחד. התקציב בגובה כ-350 מיליון שקל בשנה לטובת בנייה של יסייע בבנייתם של למעלה מ-100 מעונות יום חדשים מדי שנה, אשר ייתנו מענה לכ-7,500 ילדים נוספים בכל שנה ושנה. התקציבים מועברים לרשויות המקומיות בנוהל פשוט ויעיל שמאפשר תזרים מזומנים נוח, עם מנגנון תמרוץ לבנייה מהירה.."

לדברי המשרד, ברעננה כאמור,  אכן הוגשה בקשה לסיוע בתקצוב שני מעונות יום, אך חלק מהטפסים שנדרשו לצורך הגשת הבקשה לא נשלחו: "מטעם העיר רעננה הוגשו שתי בקשות לסיוע בתקצוב שני מעונות יום בתחומה", נמסר מדוברות המשרד, "בקשות אלו טרם אושרו היות וחלק מהטפסים אשר נדרשו לצורך מילוי הבקשה לא נשלחו. יש לציין, כי התקציב לבניית שני המעונות בעיר עדיין קיים, ואם יוגשו הטפסים החסרים במועד הקרוב יינתן הסיוע המבוקש". 

מעירית רעננה נמסר: "מדובר בשני מעונות שהינם גופים פרטיים".