רגע לפני שצפויים בבית היהודי לאשר את האיחוד עם האיחוד הלאומי ועוצמה יהודית, מכנסים חברי מרכז ופעילי הבית היהודי כנס חירום בשעה 17:00, בקריאה לראשי המפלגה שלא לצרף את עוצמה יהודית. 

אריה פרידמן. צילום: ארכיון

בקול קורא עליו חתום בין היתר יו"ר סניף הבית היהודי, ברעננה אריה פרידמן, נכתב: "אנו החתומים מטה סגני ראשי ערים, חברי מועצות, ראשי סניפים ופעילי הבית היהודי מתנגדים בכל תוקף לצירוף עוצמה יהודית לרשימת הבית היהודי לכנסת. אנו חברים במפלגה בת מסורת ערכית ואלקטורלית רבת שנים עם דרך ערכית וממלכתית ברורה וחיבור עם עוצמה לא תואם את דרכנו האידיאולוגית. קמפיין ראש הממשלה המתנהל בשבוע האחרון הינו קמפיין לטובת הליכוד בלבד ואם לראש הממשלה חשוב גורלו של הימין יתכבד ויצרף את עוצמה יהודית לרשימתו.

איתמר בן גביר. צילום מסך: ערוץ 10

"אנו חוששים כי מדובר בחיסולה של מפלגת הציונות הדתית וסמוכים ובטוחים כי יחד עם האיחוד הלאומי ולאחר בניית קמפיין, הקמת מטות שטח וחזרה לבוחרינו נצליח בבחירות הקרובות וכולנו נתגייס לסייע לכך.אנו קוראים לרב רפי פרץ, יו"ר המפלגה לעמוד איתן אל מול הלחצים ובמידה והוא מעוניין בחיבורים נוספים לצרף את אלי ישי יו"ר יחד. אנו קוראים לכל חברי הבית היהודי שלא לאשר במרכז המפלגה חיבור שמשמעותו חיסול המפד"ל ההיסטורית. לא נוכל להטיל לקלפי פתק שיכניס את נציגי עוצמה לכנסת וגם לא לקרוא לחברינו ובוחרינו לבחור בדרך בה אנו לא מאמינים".