אחרי חודשים ארוכים של שתיקה רועמת, החליטה חברת המועצה וסיעתו של חיים ברוידא, אנה פוזמנטיר, להגיב לראשונה למתיחות בין השניים זאת על רקע השינויים הקואליציוניים שאותם מתכנן ראש העיריה לבצע במועצת העיר. 

אנה פוזמנטיר. צילום: פרטי

פוזמנטיר, שמאז הבחירות גזרה על עצמה שתיקה תקשרותית, החליטה אמש לראשונה להגיב ל"מיינט רעננה" על המהלכים והמתיחות בין השנים בתקופה האחרונה. 

"חיים ברוידא הוכיח חד משמעית שלא ניתן לסמוך עליו. הוא הוליך אותי שולל במשך תקופה ארוכה, ולצערי הרב, אני לא היחידה. אני מתקשה לראות כיצד ראש עירייה שנבחר על ידי הציבור בחזות מהוגנת עושה דברים כאלו לאנשים הכי מקורבים אליו. זו תקיעת סכין בגב, ולדעתי, הוא עושה זאת ללא שום ייסורי מצפון, וזה דבר מאוד מסוכן בהתנהלותו הפוליטית והעירונית". 

הרקע לדברים של פוזמנטיר הוא כוונת ברוידא למנות את מיכאל רייזמן לסגן ראש העירייה במקומו של איתן גינזבורג שנבחר לכנסת, וכן את יקי ודמני לתפקיד המשנה (תפקיד שאינו סטטוטורי). פוזמנטיר ראתה את עצמה מועמדת טבעית לאחד משני התפקידים הללו, זאת לאור טענתה, כי ברוידא הבטיח לשלבה במערך ההנהגה העירוני והקואליציוני טרם הבחירות. 

כזכור, פוזמנטיר הייתה יד ימינו של ברוידא במהלך קמפיין הבחירות. כבר בשבועות הסמוכים להן החלה מתיחות בין השניים, וכיום, במשורה ובתמצית היא מסבירה מדוע: "ברוידא, שאותו אני ממש מכירה כמו את כף ידי, החל לגלות סימנים של חוסר נאמנות ואמינות כלפיי. אני מעדיפה שלא להרחיב בעת הזאת, יש הרבה דברים שאני שומרת אצלי ואומר אותם במועד המתאים". 

"מאז הבחירות ועד היום", ממשיכה פוזמנטיר, "ברוידא לא כינס את הסיעה שלנו במועצת העיר והמשיך בדרך עקלקלה זו. הוא מינה אותי ליו"ר מועצת הנשים ולתפקידים בוועדות השונות מבלי לשאול אותי בכלל. זו הדרך בה פועל חיים ברוידא בכוחניות שאולי מפתיעה רבים, אבל אותי לא הפתיעה כי אני כבר ראיתי כיצד הוא פועל מאחורי הקלעים". 

את מאוכזבת?

לא חושבת שמאוכזבת זו המילה הנכונה. פשוט כואב לי לראות כיצד ראש עירייה מתנהל בדרך כל כך לא חברית, ואני לא היחידה וזה ידוע. אין לו דרך ארץ ונימוס אלמנטרי אפילו להתקשר ולהודיע, וזו כפיות טובה. אני באמת לא יודעת כיצד ראש עירייה יכול להתנהל כאשר במעגלים הקרובים ביותר אליו יודעים שאי אפשר לסמוך עליו". 

את חושבת לפרוש?

"מהמועצה? הוא לא יזכה לראות את זה". 

מהקואליציה?

"טרם החלטתי. אצטרך לחשוב על כך".