תם ולא נשלם: סגן ראש עיריית רעננה לשעבר, ומי שכיהן כיו"ר החברה קדישא העירונית עומד כעת בפני הגשת תלונות נוספות למשטרת ישראל מטעם החברה קדישא בגין "עבירות שביצע לכאורה במהלך כהונתו שטרם נחקרו למשטרה", כך נודע השבוע ל"מיינט רעננה". 

יואל עזרזר. צילום: טל שחר

לדברי גורמים בחברה קדישא, התיק שנסגר על ידי הפרקליטות "באופן תמוה", לדבריהם, חשף חומרים חדשים שטרם נחקרו על ידי הממשטרה. "להוציא את העובדה שהגשנו ערר לפרקליטות נגד סגירת התיק, שהתנהל באופן שערורייתי לדעתנו", אמרו הגורמים, "נחשפו דברים פשוט דמיוניים המיוחסים לאיש, שטרם נחקרו על ידי המשטארה, ועליהם אנחנו מתכוונים להגיש תלונות נוספות. עזרזר הוא אדם שראוי ומוכרח לשלם על מעשיו, ולא ניתן לו לחמוק מכך". 

"נזק ישיר של שמונה וחצי מיליון שקל"

כזכור, לפני כשנה, בפברואר 2018, הודיעה פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) על  סגירת תיק החקירה בעניינו של יואל עזרזר, שכיהן בעבר כמנכ"ל עמותת חברה קדישא וכסגן ראש עיריית רעננה ונחשד בעבירות שוחד מקבלנים שעבדו עם העירייה. לפי הודעת הפרקליטות, תיק החקירה בעניינו של עזרזר נסגר לאחר שהתקיים בעניינו שימוע ובשל היעדר ראיות מספיקות.

"לאחר ביצוע חקירה נרחבת בתיק", כך לפי ההודעה, "שכללה בין היתר פעולות חקירה שנעשו לאחר שמיעת טענותיו של עזרזר במסגרת הליך שימוע, בחנה הפרקליטות את התיק לעומקו ומצאה כי קיימים בתיק קשיים ראייתיים משמעותיים. לפיכך נקבע כי לא קמה תשתית ראייתית מספק להגשת כתב אישום והתיק נסגר בהעדר ראיות מספיקות".

צילום: מוטי קמחי

כאמור, החברה קדישא ברעננה החליטה להגיש ערר נגד החלטת הפרקליטות בפני היועץ המשפטי לממשלה, שטרם הוכרע.  

בנוסף, החברה קדישא הגישה שתי תביעות אזרחיות, האחת על חמישה מיליון שקל והשנייה על סך על סך 1,784,904 שקל בגין "טענות על שימוש שלא כדין לכאורה בכספי החברה ובמעמדו כמנכ"ל החברה". עם הגשת כל חומרי החקירה לחברה קדישא לצורך הערר על סגירת התיק, שכאמור, לטענת החברה קדישא, חשפו ממצאים חדשים, הוחלט לתקן את התביעה ולהוסיף עוד מיליון שבע מאות שקלים לנזק המצטבר. "מדובר בבור ללא תחתית", מסרו הגורמים", כל פעם אנחנו נחשפים לעוד ועוד מעשים שלחא ייעשו". 

"מספר עצי בונסאי בעלות של מעל מאה אלף שקל"

לטענת הגורמים עימם שוחחנו בחברה קדישא, חלק מהממצאים פורסמו ונחקרו, "אך חלקם טרם ידוע לציבור". 

כמו?

"דוגמה אלמנטרית שתמחיש את שנחשף בפנינו. ישנם שלושה עצי בונסאי בכניסה לבית העלמין. על מספר עצים אלו שולמו על ידי החברה קדישא סכום אסטרנומי של מעל מאה אלף שקלים או למשל עבודות אלומיניום שנעשו בחברה קדישא שלא עלו סכום של עשרות אלפי שקלים חוייבו לפתע בסכום אסטרנומי של 1.8 מיליון שקלים. אנחנו מכירים כבר את השיטה. ניפוח חשבוניות, שעל פי החשד שלנו, שצריך להחקר, עבר לכיסו הפרטי". 

"לא ננוח ולא נשקוט"

מאיר קצין, יו"ר החברה קדישא מסר בתגובה: "אכן נחשפו בפנינו ממצאים חדשים שאותם אנחנו מתכוונים לידיעת המשטרה כדי שתחקור בעניינם. ככלל, המציאות העגומה שנחשפת בפנינו בעניינו של זה האיש מוסיפה מיום ליום להיות יותר ויותר נוראה. אנחנו לא נשקוט ולא ננוח עד אשר הטיפה האחרונה של משאבינו יאפשרו לנו כדי שעזרזר ישלם על מעשיו. צר לי על משפחתו של עזרזר, שהם באמת משפחה טובה ואנשים טובים, שמשלמת בתדמיתה הטובה בגללו". 

למרות בקשות חוזרות ונשנות, מיואל עזרזר לא נמסרה תגובה לידיעה.