"לא מצאו להם זמן אחר לגזום את העצים שנותנים צל רק בקיץ?", תושבי רעננה מתלוננים על גיזום יתר של העצים ברחבי העיר רעננה.

גדר חיה. צילום: פרטי

לטענת התושבים לא מדובר בגיזום סטנדרטי אלא ממש "רצח בוטני" כדברי אחד מהתושבים שפנה ל"מיינט רעננה" בתלונה. 

התושבים צילמו תמונות והעלו טענות גם ברשתות החברתיות ובפורומים העירוניים נגד התופעה הזו ובעיקר תוך ביקורת נוקבת הן על הביצוע המוגזם לדעתם והן על העיתוי. 

אחד מהמקרים שתוארו בתלונות הוא בשכונת 2005 או יותר נכון בשבילים הפנימיים של השכונה בסמוך לביתי ספר פעמונים. 

לדברי התושבים המתגוררים במקום, הגיזום הלא פורפורציונלי לא נדרש ובעת הזו, שעלוות העצים נתנה צל בימי השמש היוקדים הוא גם הפך למטרד. 

באשר לשכונת 2005 השיב הממונה על חזות העיר סגן ראש העירייה, ניר קריסטל כך: "המקום שצמוד לבית ספר הפעמונים עם השנים הפך לג'ונגל בלשון המעטה. הג'ונגל הזה לא החל היום אלא כבר לפני חודשים ארוכים מאד מאד (ואני לא מאשים את קודמיי, אלא מתמודד עם המציאות שבה אני נדרש לטפל).

"היו לנו תלונות רבות מצד ביה"ס ובצדק, על חשש לבעירה, לנחשים ועוד וגם מתושבים של השכונה שהתלוננו על ההזנחה והעליבות של המקום.  השטח אכן נפתח לצורך שיקום וחידוש, פינינו את הקוצים, העשביה ואת כל הפסולת, גזמנו כדי לאפשר לשטח לקבל שמש וככל הנראה שנשתול שם דשא חדש".

צילום: פרטי

באשר לרחובות נוספים וכן ברחוב עתידים, שם גם התקבלו תלונות, נמסר מהעירייה כי "אין מדובר בעצים על מדרכה וכדומה שמטרתם צל, אלא בעצים ששימשו כגדר חיה (נמוכה יחסית ביחס לגובה העצים), בין הגב של חצר המשק של העירייה לבין הערוגה הפונה לרחוב. כחלק מסידור של החצר במשק, התבקשו עובדי העירייה לגזום את החלקים שחדרו פנימה ומן הסתם נאלצו לייצר התאמה מכל הכיוונים".