המתיחות ברעננה על רקע דתיים וחילוניים שוב התפרצה השבוע, כאשר סגן ראש עיריית רעננה, חיים גולדמן, פרסם אמש, ליל תשעה באב, פוסט בו כתב: "ערב ט באב תשע"ט. יום הזכרון לחורבן המחריד שעבר על העם היהודי לפני 1949 שנים. חורבן שהפיץ את אבותינו לגלות ארוכה של דיכוי השפלה גרוש ספרד החרבת קהילות במסעות הצלב ופוגרומים.ולבסוף לשואת אירופה . יום זיכרון. פעם ראשונה לאחר עשרות שנות מגורים ברעננה ערב ט באב ואני נתקל בבית אוכל שמחלל את קדושת האבל. פיצה גרין אחוזה 117. אני לא בטוח שזו עבירה על חוק עזר כלשהו, כפי שכתבתי בכותרת, זה כשר אבל מסריח". 

צילום: פרטי

לפוסט זה, שפורסם בפורום תושבים רעננה בניהולו של אבי גבע, נכתבו תגובות רבות בהן קשות מאוד נגד גולדמן וגם חלק שהביעו כעס על הפתיחה ושבירת הסטטוס קוו בעיר. 

חיים גולדמן | צילום: ירון גרזון

היום בבוקר (ראשון) השיב לו בעל הפיצרייה, דודו קבסה בפוסט משלו: "לאחר שהרבה אנשים הגיבו על העניין בשפיטה רבה בלי להבין שזה טעות אנוש, קורה. אני רוצה להסביר משהו בתור הבעלים של פיצה גרין. 
העסק נפתח במוצש כהרגלו, לא קשור ליום האבל המיוחד. נכון אסור לפתוח עסקים ואת זה הבנתי רק שקיבלתי שיחת טלפון במוצאי שבת על זה שהעסק פתוח וזה אסור. בשניה שהשיחה התנתקה העסק נסגר במיידי. אבל הספיקו לצלם ולעשות רעש כמו תמיד. תשעה באב זהו חורבן על שנאת חינם, ובמקום להבין שלפעמים יש טעויות אנושיות ולא הכל בכוונה תחילה ,אנשים ממהרים להסיק מסקנות, ללכלך ולפגוע בפרנסה. אני בעצמי אדם מאמין שצם ,שומר שבת, ובעסק שלי לקוחות מוזמנים להניח תפילין. אז נכון אולי הייתי צריך לדעת שכל העיר סגורה וזה חוק, לכן אני מצטער אם מישהו נפגע וזה תוקן במקום. אהבת חינם אנשים, לא צריך לעשות רעש ובלאגן איפה שאין צורך ולפעמים הכל באמת ממקום תמים". 

יו"ר המועצה הדתית אריה פרידמן, הגיב לדברים: "כיו"ר המועצה הדתית רעננה אני מבקש מכול מי שמתבטא בנושא פתיחת בית העסק בליל תשעה באב להרפות מהנושא. אנו נמצאים כעת בעיצומו של תשעה באב מכים על חטא שנאת חינם ומצווים באהבת חינם. מבטיח לכולם שהנושא יתברר מול בית העסק ובטוח שנפלה כאן שגגה מצידו.
מבקש בכל לשון של בקשה - להפסיק עם הביקורת ולתת לנו לטפל בנושא ברגישות ובנחישות כפי שאנו עושים בדרך כלל".