המצב הגרעוני הקשה שאליו נקלעה רעננה, ואולי סתם בגלל שעוד קצת כסף למוסדות ציבור ולתמיכה בכלל האוכלוסיה אף פעם לא מזיק הביאו את ראש עיריית רעננה חיים ברוידא ליזום את "קרן רעננה" - קרן תרומות מגורמים שונים שייועדו מראש לטובת כלל האוכלוסיה הרעננית. 

צילום: ויקפדיה, שימוש חופשי

ברוידא נפגש לאחרונה עם בכירה ב"קרן תל אביב יפו לפיתוח" - עמותה שנוסדה לפני כארבעים שנה וגייסה עד כה קרוב למיליארד שקל עבור מאות פרויקטים שונים בתל אביב, כדי ללמוד את המשמעויות החוקיות והאופרטיביות לקראת הקמת קרן זהה ברעננה. 

כידוע, קרן תל אביב יפו, שבראשה עומד ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, משפיעה  על חייהם של יותר מ־ 500 אלף איש כל שנה. מיום הקמתה שימשה הקרן מנוף לפיתוח ושיפור איכות החיים ברחבי העיר בתחומי החינוך, האומנות, הספורט, השירותים החברתיים, בתחום איכות הסביבה ולאחרונה גם בקידום פרויקטים עירוניים חדשניים.

רוב התרומות המתקבלות מופנות לפרויקטים ייעודיים המקבלים תמיכה של עד 50% השקעה שוות ערך מטעם העירייה. באופן זה תומכת הקרן בעשרות מוסדות חינוך לכל הגילאים, מועדוני זהב, תרבות ופנאי. 

חיים ברוידא: "העיר תל אביב התברכה בקרן תל אביב והיא בעלת יכולת לגייס תרומות למכלול של יעדים ומטרות לטובת כלל הציבור. לאחרונה נפגשתי עם בכירה בקרן תל אביב ללמוד את המשמעויות החוקיות והיכולות. בכוונתי להקים גם את "קרן רעננה" שתפעל כדי להביא תורמים פוטנציאלים למטרות שיוגדרו מראש לטובת האוכלוסייה בעיר".