היום (רביעי) יובא לאישור מועצת העיר מינויים של מספר חברי מועצת עיר לתפקידים שונים. ראשונים הם: מיכאל רייזמן ויקי ודמני, הראשון לתפקיד סגן ראש עיר בתואר והשני לתפקיד המשנה לראש העיר (לא ברור אם תפקיד המשנה דורש אישור מועצה שכן אינו סטטורי).

אילן כהן. צילום: פרטי

כמו כן, יובאו לאישור מספר חילופי גברי בוועדות השונות ובייחוד מינויו של חבר מועצת העיר אילן כהן (ליכוד) לתפקיד יו"ר ועדת רישוי עסקים במקומו של עו"ד אלי אלוש שפרש מהקואליציה ומתפקיד זה. 

עם היוודע המינוי הצפוי בישיבת הנהלת הקואליציה בתחילת השבוע החל לזרום מידע מתושבים שונים בנוגע לחשש ניגוד אינטרסים בו צפוי לעמוד כהן. המידע הגיע למנכ"ל העירייה אריאל הילדסהיימר שביקש את חוות דעתה של היועצת המשפטית עו"ד דפנה קינן. ממידע שהגיע ל"מיינט רעננה" עולה כי היועצת המשפטית המליצה לבחון שוב את המינוי אף שטענה כי אין מניעה חוקית לאישורו. 

"לא ברור על אילו ניגודי אינטרסים מדובר", מסרו לנו גורמים המעורים בנושא, "על פי הידוע לנו לאילן כהן אין עסקים בעיר. ייתכן ומדובר בעובדה שאחיו של אילן כהן, מיקי כהן, שבמקצועו הוא יועץ בטיחות לעסקים שונים ברעננה, אגב, איש מקצוע מעולה, הוא זה שהעלה את החשש העתידי. ויתכן וישנם גורמים אחרים". 

עובד עירייה בכיר עימו שוחחנו מסר אף הוא דברים דומים והוסיף: "אומנם יו"ר רישוי עסקים לא מעניק אישורים, מי שמעניק אישורים זו המחלקה המקצועית בראשות צביה הרטמן בהתאם לחוק, ולמעשה יו"ר רישוי עסקים לא צד בעניין מלבד התווית מדיניות וכו'. אך אין ספק שכשיש חששות לניגוד אינטרסים עם יו"ר הוועדה יש לזה השפעה גם על הדרג המקצועי אפילו אם הוא לא מבקש אותה.

"כשאלוש היה יו"ר ועדת רישוי עסקים לא הייתה בעיה כלל וכולם עבדו בהרמוניה. ובמקרים מסויימים שהיינו עדים להם הוא נתן גיבוי מלא לעובדי המחלקה, גם נגד בקשות שונות שאולי הוא היה צריך להתגמש בנוגע להם. יש חשש במחלקה היום, וזה לא סוד, ממינויו של כהן לתפקיד, זאת למרות ששוב, לא ברור ממה הוא נובע". 

מעיריית רעננה טרם נמסרה תגובה.