עם פרסום השיבוצים בגני הילדים ברעננה בשבוע שעבר, נשמעו קולות רבים של הורים, שאינם מרוצים מהשיבוץ, וחשים כי לא התחשבו בבקשותיהם.

צילום המחשה: shutterstock

עיקר הביקורת נשמעה מהורים לילדים בשכונת נווה זמר, עקב הקמת אשכול גנים חדש בשכונה: "כל ההורים של ילדי גן גיטרה ביקשו שהילדים יעלו במקשה אחת לגן נבל, גן טרום-חובה באותו האשכול", מספר שחר אריאל, אב לילדה בגן. "24 מתוך 35 נענו בחיוב, ו-11 אחרים שובצו באשכול אחר שעדיין בבנייה. לאורך השנה הייתה חוסר יציבות פדגוגית בגן, שגבתה מהילדים מחיר נפשי גדול. לוקחים אותם, לאחר שנה קשה של חוסר יציבות, ומנתקים אותם".

"התחושה היא שלא נעשתה חשיבה לטובת הילד", אומרת אם לילדה שהופרדה מיתר ילדי הגן, ושובצה באשכול הגנים החדש. "אין פה עניין גיאוגרפי, כי הגנים קרובים. חוץ מזה, ספק אם הגן יהיה מוכן עד ספטמבר. אחותה הגדולה סיימה את גן נבל, אז היא כבר מכירה את הגן ואת הצוות. למה להכניס את הילדה למקום חדש? יש ילדים חדשים בשכונה, ואותם אפשר לשבץ שם".

לדבריה, בעירייה אמרו להורים המאוכזבים שאלה האילוצים. "ברור לנו שיש אילוצים וזה קשה, אבל מדובר בפעוטות. אין פה טיפה של מחשבה", הוסיפה האם. "מכניסים ילדים לאתר בנייה".

יואב קופמן, יו"ר ועד גני הילדים: "החלטות על שיבוץ הן פדגוגיות. ההורים רשאים לערער. לא נעשה כאן משהו שאינו תקין".

מהעירייה נמסר: "90 אחוז מהבקשות נענו. מינהל החינוך מתכנן את שיבוץ הילדים באופן שייתן מענה מיטבי לכולם. גנים דו-גילאיים, שבהם לומדים ילדים משני שנתונים, פועלים בכל הארץ בהצלחה, ומיוחסים להם יתרונות פדגוגיים ורגשיים".