אולי זה המצב הגרעוני אולי מדובר בניצול כמעט כל עתודות הקרקע לבניה ברעננה, בכל מקרה, עיריית רעננה הסירה את מרבית החסמים הביורקרטים ואישרה תכניות פיתוח שונות ברחבי העיר שירחיבו את שטחי המסחר ברעננה בסדרי גודל משמעותיים.

שטחי מסחר ברעננה. צילום: עיריית רעננה

מדובר בתוכניות שמכשירות אלפי מטרים של שטחי מסחר שאמורים להכנס לעיר בחודשים הקרובים, שישלשלו לקופת העירייה הכנסות גדולות מארנונה וכך, לפי העיריה, יביאו להיקף הכנסות ממסחר הגדול משמעותית מארנונה למגורים. 

לדברי ראש העיריה חיים ברוידא, מדובר בתכניות פיתוח שכבר אושרו למסחר בעיר וניצניהם יחלו בקרוב, בנוסף לשטחי מסחר בהיקף גדול יותר שיאושרו בעתיד הקרוב. 

חיים ברוידא: "קדמנו ואשרנו תוכניות פיתוח שירחיבו את היצע השטחים המסחריים ברעננה. הגדלת מאגר שטחי המסחר והבאת עסקים וחברות נוספות לרעננה, הוא המפתח להשגת איזון תקציבי ושינוי תמהיל ההכנסות הקיים, כך שהיקף הארנונה המתקבלת ממסחר תגדל באופן משמעותי בהשוואה למגורים. זה אחד היעדים שהצבתי לעצמי עם מעורבות אישית גדולה להסרת חסמים בירוקרטיים. יכול לומר כי התהליך נוחל הצלחה גדולה. 

"מאז כניסתי לתפקיד, קדמנו ואשרנו מאות אלפי מטרים של שטחי מסחר במגוון פרויקטים במרחב העסקים בעיר. הביקושים קיימים, וחובתנו לסייע ולתת את המענה המיטבי כדי לעודד מגמות אלה".