צילום המחשה: shutterstock

צעיר תושב האזור החליט לתבוע מבת זוגו לשעבר 180 אלף שקלים על סך כל המתנות שרכש לה לרגל אירוסיהם בשל עוגמת הנפש שחש כשביטלה אותם, פעמיים. בית המשפט כבר פסק לטובתו, אך לדאבונו, פסק הדין בוטל מהסיבה שתוצג בהמשך. 

"האישה סיפרה לי שהשניים יצאו תקופה, במהלכה החליט הצעיר כי זו אשת חלומותיו ואם ילדיו העתידיים", מספרת עורכת הדין זהר רון המייצגת את האישה. "כיוון שהוא בעל אמצעים, החליט לנצל את יכולותיו הכלכליות ולהציע לה נישואין - כמו בסרטים. הוא שכר חברת הפקות אירועים והרים הפקה מהאגדות: הוא בחר במבצר אנטיפטרוס כלוקיישן הרומנטי המושלם ובאמצעות כתובת אש, כשברקע זיקוקין ונגנים ובידו טבעת מרובת קראטים, ירד על ברך והציע לה להינשא לו".

מה היתה תגובתה?

"הצעירה סיפרה לי שהיא הסכימה מיד והשניים החלו בהכנות. הם קבעו תאריך, סגרו אולם, הזמינו צלם ואורחים. אלא שככל שמועד החתונה התקרב היא שמה לב לשינוי בהתנהגותו כלפיה שכלל פרצי קנאה ורכושנות וניסיון להרחיק אותה ממקורביה. לדבריה, הוא ביקש ממנה לנתק את הקשרים עם בני משפחתה וחבריה ולכן החליטה לבטל את הכל. זאת למרות שהיה מדובר בביטול של הרגע האחרון ולאחר שכל הכספים כבר שולמו לכל הספקים, לבעל האולם, לשמלת הכלה, להזמנות וכיו״ב".

מה היתה תגובתו של הצעיר?

"עד מהרה ועל אף העלבון, הצעיר חש בחסרונה של זוגתו והחליט לעשות הכל כדי להשיבה לזרועותיו - הוא התחנף, שכנע, פיזר הבטחות ובעיקר הרבה כסף ויהלומים. האישה סיפרה לי שבן הזוג הבטיח להפוך אותה למלכה וטען שידאג לה לכל מחסור. היא נשבתה בקסמיו והם שבו זה לזרועות זו, עד להצעת נישואין נוספת. גם הפעם דובר בהפקה גרנדיוזית שלא תישכח כולל שלל תכשיטי זהב ויהלומים יקרי ערך. בנוסף, לרגל האירוסין ויום הולדתה, החליט לערוך חגיגה במסעדה יוקרתית יחד עם 50 בני משפחה משני הצדדים, בעלות עשרות אלפי שקלים".

עורכת הדין זהר רון. צילום: באדיבות עו"ד רון

אלא שככל הנראה הצעיר לא ממש הבין היכן טעה בפעם הראשונה ופעם נוספת, לאחר שנקבעו ונסגרו כל הפרטים לקראת החתונה, חזר להתייחס לזוגתו בצורה מחפירה וזו מצידה החליטה לבטל את החתונה, שוב.

איך הגיב הפעם?

"הפעם הצעיר לא נשאר חייב וביקש ממנה להחזיר לו את כל התכשיטים והמתנות שקיבלה. כיוון שלטענתו, על פי העדה הגרוזינית אליה הוא משתייך, אם היא תשאיר את התכשיטים אצלה 'ייסגר לו המזל' ולא יצליח למצוא אישה חדשה. אלא שלצערו, האישה טענה שגם לפי העדה שלה (פרסיה), היא לא יכולה להשאיר אצלה את התכשיטים מהאירוסין ולכן מכרה אותם ובזבזה את כל הכסף שקיבלה תמורתם על נסיעה לחו״ל. האישה סיפרה לי שהוא התחיל להשתולל ולאיים עליה והיא הוציאה נגדו צו הרחקה והגנה".

אך בזאת לא תמו צרותיה. "הגבר לא ויתר והגיש נגדה תביעה בגין הפרת הבטחת נישואין, על סך כל המתנות שרכש לה בשווי 180 אלף שקל. את התביעה הוא מסר לאחות של האישה, ייתכן שבגלל שידע שלא היה ביניהן קשר. בית המשפט, שלא ידע על אופן ההמצאה לאישה, פסק שעליה לשלם לו את מלוא סכום התביעה. בשלב זה האישה הגיעה אליי ויחד הצלחנו לבטל את פסק הדין ולהשיב את הצדק על כנו".

מטבע הדברים, קיימת לארוס עדיין אפשרות לערער על החלטת בית המשפט לבטל את פסק הדין שניתן בגלל אי המצאה תקינה לאישה ונראה כי אנו עדיין נמצאים בעיצומו של ההליך המשפטי.

"לפעמים מוטב שהקשר לא יבשיל לנישואין", מסכמת עורכת הדין רון. "מדובר בשני אנשים שאינם רואים עין בעין את הקשר הזוגי ואת חיי הנישואין. אמנם הגבר השקיע כספים לא מבוטלים בהצעות הנישואין ובמתנות לאירוסין, אך התנהג בצורה לא הגונה כשביקש החזר כספי על מתנות וכספים שהחליט להוציא בעצמו ולא היה חייב".