תאונת אופניים חשמליים | צילום: הרצל יוסף

מצד אחד בני נוער שרוכבים בפרעות על המדרכות ומסכנים את הולכי הרגל, מצד שני צעירים שיורדים לכביש ומקפחים את חייהם. נראה כי תאונות במעורבות אופניים חשמליים הולכות והופכות לנפוצות יותר – וזו לא רק תחושה. על פי נתוני עמותת אור ירוק, מתחילת שנת 2018 נהרגו 17 רוכבי אופניים חשמליים בישראל – לעומת שבעה רוכבים שנהרגו בשנת 2017 כולה.

העלייה מורגשת גם במספר המאושפזים בעקבות תאונות אלה. על פי מחקר של מכון גרטנר שנערך על ידי פרופ' קובי פלג וד"ר מאיה סימן-טוב, 414 בני אדם אושפזו בבתי החולים בחציון הראשון השנה, לאחר שהיו מעורבים בתאונת אופניים חשמליים. זאת לעומת 302 בני אדם שאושפזו בתאונות דומות בחציון הראשון בשנת 2017 – עליה של 37%. 90 מבין כלל המאושפזים היו בטווח הגילאים 0-15.

ברעננה התאשפזו שישה בני אדם בעקבות תאונות אופניים חשמליים, נתון הממקם אותה במקום התשיעי יחד עם רחובות, לוד, באקה אל גרביה, חדרה, הרצליה ובת ים. 

רשימת הנפגעים לפני ערים

מעיריית רעננה נמסר: "בישיבה שקיימה ועדת האכיפה העירונית בראשות ראש העיר ומנכ"לית העירייה הוחלט כי יחידת האכיפה העירונית תחל בימים הקרובים במהלך אכיפה נרחב של השימוש באופניים חשמליים. פקחי היחידה יהיו פזורים ברחבי העיר ויאכפו את כללי הרכיבה הבטוחה".