אחרי תלונות רבות שהגיעו ל"מיינט רעננה" אודות בית הקפה הסגור בשבתות בפארק העירוני, הודיע השבוע הזכיין, גדעון שמואל, המתפעל את קפה מנדרין הכשר, כי החל מהשבוע הבא יועמדו בשבתות משאיות מזון "פוד טראק" שיעניקו לתושבים החילונים גם מענה קולינרי כמו בבית הקפה וכן אטרקציות והפעלות שונות לילדים. 

קפה מנדרין. צילום: אסף פרידמן

כזכור, בית הקפה של רשת "מנדרין" נפתח בפברואר השנה כבית קפה כשר המציע תפריט חלבי. המקום מופעל על ידי הזכיין גדעון שמואל, אותו הזכיין שהפעיל את "סנטרל קפה". לפי תנאי המכרז שנחתם מול שמואל, כדי לתת מענה לתושבים במהלך השבתות, החל מהשעה 10:00 בבוקר עומד מחוץ לבית הקפה דוכן לממכר מזון ושתייה שמוכר מאפים, טוסטים, כריכים, שתייה קלה וחמה. 

בנוסף, על פי תנאי ההסכם כפי שנחשפו בשאילתה שהגישה סיעת מר"צ חוייב הזכיין להעמיד בשבתות בפארק גם משאיות לממכר מזון – "Food Trucks", שימכרו אוכל שיתבסס ברובו על התפריט של בית הקפה "מנדרין". 

במענה לשאילתה שהגישה, כאמור, סיעת מר"צ, השיבה העירייה כי "עד חודש מאי השנה יוצב 'פודטראק' שייתן מענה התואם את תנאי החוזה".

מאז עברו כשלושה חודשים ושיהוי זה הביא את חברת מועצת העיר מטעם סיעת מר"צ דבי סלוצקי, להגיש הצעה לסדר הקוראת לבטל את החוזה עם הזכיין שאמורה לידון בישיבת מועצת העיר הקרובה. 

מנגד, הזכיין טוען כי תנאי החוזה עימו איפשרו לו להקים את הפודטראק עד לחודש אוקטובר השנה דווקא, ולדבריו, הוא הקדים את הפעלת המשאיות בשל דרישת הקהל, והבטיח כי בנוסף הוא יפעיל גם מתקנים ואטרקציות לילדים בסמוך לבית הקפה.