כשנטלי פרזון (50, רעננה) סבלה מהקאות וכאבי בטן היא חשבה שזה עוד וירוס, שמאפיין את מזג האוויר של האביב. היא ניגשה למרפאתה של ד'ר תמר ברקוביץ, רופאת המשפחה שלה במכבי שירותי בריאות בעיר , כדי לטפל בתסמינים ואולי לקבל תרופה שתקל על הכאבים וחוסר הנעימות.

צוות המרפאה עם נטלי פרזון. צילום: מכבי שירותי בריאות

ד"ר ברקוביץ' בדקה את נטלי ומייד הבינה שהיא מיובשת עקב ההקאות הרבות. היא התקשרה למרפאת האחיות וביקשה שימתינו לה ויטפלו בה בדחיפות. האחות אילה פרנקו חיכתה לה במיוחד, על אף שסיימה את שעות עבודתה . כאשר נטלי הגיעה למרפאת האחיות אילה ביצעה  עוד מספר בדיקות, לפי בקשת הרופאה, כדי לברר לעומק מה גרם לתסמינים מהם היא סבלה.

לאחר כמה דקות ומספר בדיקות, ד"ר ברקוביץ' נחרדה לגלות את מצבה של פרזון. היא עודכנה שבגופה של נטלי נמצא ריכוז גבוה מאוד של קטונים (תרכובות חומציות שנמצאות בדם ובשתן) שיכול להביא למצב של עילפון, איבוד הכרה ואפילו תרדמת וביקשה לפנות את נטלי לחדר המיון.

הצוות הרפואי שנכח במקום, האחים אילה פרנקו ואלעד גטניו, כבר היו בדרכם להזעיק ניידת טיפול נמרץ, אבל אז הסתבר שלנטלי היו תכניות אחרות לגמרי. באותו יום, היא הוזמנה לפגישה חשובה ודחופה בבית הספר של בנה "זאת הייתה פגישה שחיכינו לה הרבה זמן ולא ראיתי מצב שאני מבריזה. הייתי חייבת להגיע" מסבירה פרזון.

ד"ר ברקוביץ' שעודכנה בהתפתחויות בזמן אמת, החליטה להיכנס לתמונה ולהתערב, "המצב של נטלי היה חמור. המחויבות שלי בתור רופאה, הייתה לוודא שמהמרפאה היא מגיעה ישירות לבית החולים. לא הייתה אופציה אחרת". בשיתוף פעולה יוצא דופן בין צוות האחים לד"ר ברקוביץ', נפתח "חמ"ל" מאולתר. הצוות הרפואי שוחח עם צוות ההנהלה של בית הספר אליו הייתה אמורה להגיע נטלי לפגישה, הסבירו להם את חומרת המצב ובקשו להבין את היעדרותה מהפגישה החשובה. במקביל, המשיכה ד"ר ברקוביץ' לשכנע את נטלי שהיא חייבת להגיע לבית החולים בדחיפות.  לאחר דקות ארוכות נטלי השתכנעה ואלעד גטניו הזעיק את ניידת הטיפול הנמרץ שתיקח את נטלי לבית החולים.

לאחר מספר בדיקות במיון, התבררה התמונה המלאה. נטלי סבלה מזיהום חמור בדם, שנגרם עקב חיידק נדיר שנוצר בעקבות דלקת בכליות. החיידק האלים גרם לעלייה דרמטית ברמות הקטונים בגוף שהביאו אותה לסכנת חיים ממשית "ד"ר ברקוביץ' הצילה לי את החיים. אני לא הבנתי עד כמה חמור היה המצב שלי והעקשנות שלה ושל הצוות הרפואי שאגיע מייד לבית החולים, הייתה הדבר שהפריד ביני לבין נזק בלתי הפיך. אין לי מספיק מילים כדי להודות להם" מסכמת נטלי.