צרות מבית: מינויים של חברי המועצה מיכאל רייזמן לסגן ראש העיר ויקי ודמני למשנה לראש העיר, אשר שניהם מגיעים מסיעות שהתמודדו מול ברוידא בבחירות והטיחו בו ביקורת קשה ואף לגלגלו עליו, 'הבעיר' את סיעתו של ראש העירייה וחלק מפעיליו הפוליטיים הקרובים ביותר. 

ברוידא, יקי ודמני ומיכאל רייזמן. צילומים: פרטי

אנה לא לבד

ראשונה להגיב למינויים אלו הייתה חברת מועצת העיר אנה פוזמנטיר אשר טענה כי ברוידא "הוליך אותה שולל", זאת לאחר שהפר הבטחה שניתנה לה "בכתובים", לדבריה למנות אותה לתפקיד בהנהגה, אך פוזמנטיר בהחלט לא לבד במערכה נגד ברוידא. הצטרפו אליה גם חלק מהפעילים המרכזיים של ברוידא, חלקם בפומבי ומרביתם בשיחות רקע, גם לעיתונאים, אשר מבקרים את מהלכיו של ברוידא בהקשר זה וטענו "לבגידה בחברים וכפיות טובה", לא פחות. 

מי שמוביל את הביקורת הוא רפאל מעודד הפעיל המרכזי של ברוידא אשר מלווה אותו כעשור ותמך בו וגם פעל לבחירתו ללא לאות. בעקבות המינויים הללו כתב מעודד פוסט חריף בלשון שאינה משתמעת לשתי פנים: "חיים ברוידא, לתת סגנות ליריבים פוליטים זו בגידה ותקיעת סכין בלב חברי הסיעה שלך". 

אנה פוזמנטיר. ביקורת קשה. צילום: פרטי

כאמור, פוזמנטיר ומעודד נמצאים בחזית הביקורת מול ברוידא, אך רבים אחרים, בשיחות שלא לייחוס אבל כן לציטוט, ואפילו בתדרוך עיתונאים ,מוסרים דברים דומים: "ברוידא חטא בחטא ההיבריס הקדמון", אמר לנו בסוף השבוע אחד מפעיליו הבולטים, "גאוותו הובילה אותו לזלזל ב'בייס' שלו, ואם הוא חושב שישכחו לו את זה, שיבושם לו". 

כל ראש עירייה ממנה סגנים שלא מסיעתו, גם של יריבים פוליטיים, מה הבעיה?

"כל ראש עירייה עושה זאת ממניעים קואליציוניים. לברוידא יש קואליציה, היא על הפנים אבל עדיין קואליציה. הוא יכול היה למנות, לא יכול היה חייב היה, למנות אנשים מחברי סיעתו לתפקידים השונים, לפחות המשנה לראש העיר, ולא לתת אותו למי שלגלג עליו בבחירות. יריביו הפוליטיים המרים שאותם הוא מינה עכשיו לא היו פורשים מהקואליציה אם הוא לא היה ממנה אותם. את זה הוא יודע, ואת זה כולנו יודעים. לא הייתה לנו שום בעיה אם הוא היה עכשיו ממנה את וינטראוב (ממר"צ) או מישהו מהסיעה הדתית לתפקיד. הם באמת לא תקפו אותו, אבל בעיקר, זה היה מרחיב לו את הקואליציה". 

עו"ד איתן גינזבורג ויקי ודמני. "תקפו בחריפות את ברוידא". צילום: פרטי

למה הוא לא עשה את זה לדעתכם?

"כי הוא נקמן ומונע מאינטרסים אישיים ולא מאינטרסים של טובת הכלל. וגם אנחנו נשיב לו באותה מטבע, ומזמינים אותו לקראת הבחירות הבאות שבו הוא חושב להבחר להעזר ביקי ודמני, ניר קריסטל ומיכאל רייזמן. נצחון בטוח". 

"טובת הכלל מול עיניי"

בהתייחסו לנושא זה פתח אמש (מוצ"ש) ברוידא את הפוסט השבועי שלו: "שום שיקולים אישיים לא יהוו פרמטר בהחלטות שאינן טובת הכלל", כתב, "הצהרתי לפני הבחירות על התנהלות פוליטית נקיה וחפה מאינטרסים. ממעמד של ראש עיר, אני מחוייב לה עוד יותר. החל מעמידה איתנה מול משרד התחבורה בהתחייבות שלי למנוע מתכונת נתיב התחבורה הציבורי באחוזה. אם בהצבת נורמות בעירייה של מנהל תקין, שקיפות, יושר, והיצמדות לחוק ועד למרכזית שבהן: קבלת החלטות שרק טובת הציבור לנגד עיני.

" שבעה חודשים אחרי הבחירות לעירייה ומבחינתי אין יותר התחשבנות ויריבות פוליטית. כבר בנאום הניצחון הספונטני בליל הבחירות, הדגשתי שמבחינתי תמה המערכה. אני מושיט יד חמה ל'יריביי' הפוליטיים עד לאותם רגעים. מבחינתי, כל מי שמוכן לתת מעצמו למען קידומה של רעננה, הוא בן ברית. אין זה משנה לאיזו מפלגה משתייך או השתייך בעבר.

"החשיבה המנחה אותי היא מתן שירות מיטבי לכל פלחי האוכלוסייה ברעננה. ישנם אתגרים רבים וחשובים, ודאי במציאות כלכלית קשה עימה מתמודדת הקופה העירונית. אני עושה לילות כימים באהבה ונחישות כדי לייצב את המערכת העירונית. כך אתמיד".