פארק חברים. הסככה תוקנה |  צילום: בני קימרון
בשורה לחובבי "פארק חברים", פארק הילדים הנגיש בפארק רעננה. הפארק אמור להיפתח שוב למבקרים בסוף השבוע, לאחר שנסגר לפני כשבוע וחצי משיקולי בטיחות, בעקבות קרע בסככת הצל המרכזית המותקנת מעל מתקני הפארק. הסככה נקרעה בשל הרוחות העזות שנשבו באזור, בסערה האחרונה. עיריית רעננה טיפלה בתיקון הסככה, כדי לאפשר את פתיחת הפארק בהקדם האפשרי. 

"פארק חברים" ברעננה משותף לבית איזי שפירא ולעיריית רעננה. בבית איזי שפירא שמחו לשמוע שהפארק ייפתח בקרוב לציבור. "החורף הביא אתו כמה ימים קרים מאוד, מלווים בסופות, שדרשו מאתנו הקפדה על בטיחות", אומרת סיגל וינטר, מנהלת פיתוח משאבים וקשרי ציבור בבית איזי שפירא. "ניסיון העבר מלמד שהעירייה מקפידה מאוד על הבטיחות, ואנו בטוחים שהעניינים יחזרו למסלולם, וגם הילדים שלנו, כמו ילדים רבים עם מוגבלות מרעננה ומהאזור, יחזרו ליהנות מהפארק המקסים הזה".

"פארק חברים" הוא גן שעשועים נגיש ומשלב, ראשון מסוגו בישראל, הפתוח לציבור הרחב. "פארק חברים היה הראשון ששם על המפה צורך מובהק לפתח תרבות פנאי משלבת בין ילדים ובוגרים עם ובלי מוגבלות", מדגישה וינטר. 

הפארק מאפשר נגישות לילדים ובני נוער עם צרכים מיוחדים, תוך חשיפה להתנסויות חדשות, להעשרה ולחיזוק כישורים מוטוריים, חושיים וחברתיים. פעילות הפנאי במתחם מיועדת לציבור הרחב בחלק מימי החול ובסופי השבוע. מתנדבים ומדריכים מסייעים לילדים עם מוגבלות להשתלב בפעילות, ואף עורכים במקום מפגשי הסברה וסדנאות העשרה לקידום נגישות, שילוב ושוויון חברתי.

"הפארק הוא פנינה ממש, ומשמש מודל ארצי ובין-לאומי", אומרת וינטר. "לפני שנה הוא נבחר כאחד המיזמים לשכפול בין-לאומי על ידי הארגון 'זירו פרוג'קט'".