כל רענני מכיר את "העמותה לחתולי רעננה", הפועלת לרווחתם של אלפי חתולי רחוב, בית וחצר בעיר רעננה, ומסייעת בקרוב ל-800 עיקורים וסירוסים מדי שנה. העמותה מבצעת צעדים רבים לשליטה ולבקרה על כמות חתולי הרחוב, ולקידום ההסברה והחינוך להתייחסות נכונה לחתולים. כל זאת, תוך שיתוף פעולה מלא עם עיריית רעננה ועם המחלקה הווטרינרית.

הפעילות בעמותה. "רעננה תרגיש בסגירה" צילום: פרטי

כעת, אם לא יימצא מי שיאייש את התקנים שבראשה, תיאלץ העמותה להפסיק את פעילותה לאחר 16 שנים. יו"ר העמותה, יונית גבע, עוזבת את תפקידה לאחר שלוש שנים ובעמותה מחפשים לקלוט מתנדבים אוהבי חתולים וסביבה, שימלאו את תפקידה. בצד זאת, נדרש למצוא גזבר/ית ולבחור חברי הנהלה חדשים. אם לא יימצאו מחליפים, לא תהיה ברירה אלא לשלוח את העמותה לפירוק.

"מי שמגיע מקבל עמותה מתוקתקת כמו שצריך, בלי חובות לאף אחד", אומרת גבע.
ההחלטה לעזוב הגיעה בעקבות הטרדות וירידה לפסים אישיים שחוותה גבע לדבריה בזמן שמילאה את משימתה, ותוך שביצעה את תפקידה במסירות שאין שנייה לה: "זאת משרה שהיא בערך 200 אחוז, ולא מקבלים עליה דבר חוץ מתרומה נפשית עצומה", היא אומרת, ומוסיפה כי החובות שהיו לעמותה בחודשים עברו נסגרו בעזרת גיוס תרומות ואימוצים. "ברגע שהם מקבלים את העמותה, הם יוכלו להתחיל לעבוד מאותו הרגע. תפקיד היו"ר יכול להתחלק בין כמה אנשים שיישאו יחד באחריות", אומרת גבע.

אם העמותה תיסגר, מה יהיו ההשלכות לכך בעיר?
גבע: "רעננה תרגיש בסגירת העמותה, אבל אני מקווה שהמחלקה הווטרינרית תישא באחריות לחתולים שייוותרו".

בישיבה השנתית שתיערך ב-19 בינואר בבית יד לבנים ברעננה, יוכרע גורלה של העמותה.