שוב זה קרה! שוב התגנדרת, לבשת את השמלה הכי יפה שלך, התאפרת, מילאת את עצמך באנרגיות חיוביות ובאופטימיות ענקית, ושוב, כרגיל, יצאת לפאב וחזרת הביתה מתוסכלת. למה מתוסכלת? כי שוב אף אחד לא התחיל איתך...

משהו לא מסתדר לך בראש. כולם אומרים לך שאת יפה, מוצלחת, מעניינת. כולם שואלים אותך איך זה שאין לך בן זוג, אז מה קורה פה? למה באמת אין לך עדיין בן זוג? האם זה עניין של מזל?

בתור שדכנית ותיקה שראתה אינספור זוגות, אני בהחלט יכולה לומר שיש מרכיב של מזל, כמו בכל תחום בחיים. הרי אם ניקח לדוגמה את עולם הקריירה, לא חסרים אנשים מוכשרים חכמים ויצירתיים שלא מצליחים למצוא עבודה איכותית. כנ"ל לגבי עולם הזוגיות - יש המון אנשים איכותיים מאוד שמשום מה לא מצליחים למצוא זוגיות בריאה, חלקם בגלל ביש מזל, אבל רובם בגלל מחסום מסוים שתוקע אותם.

צילום:shutterstock

השאלה אם יתחילו איתך או לא, תלויה הרבה במה שאת משדרת החוצה. לפעמים מבלי להתכוון, אנו הנשים, משדרות מסרים שמונעים מבחורים להתחיל אתנו. למשל יש נשים שמשדרות סוג של אי-נגישות. הן מנסות לשחק אותה קשות להשגה, אבל הן לוקחות את זה צעד אחד קדימה מדי ומעבירות מסר של "אני לא פנויה". נשים אחרות משדרות סוג של חוסר ביטחון, וזה ממש לא אטרקטיבי. לכן לפני שאתן שואלות את עצמכן 'למה לא מתחילים איתי', נסו לשאול את השאלה הבוערת יותר- מה אני משדרת?

שימי לב לדברים הבאים:

ראשית, לא משנה אם עבר עלייך יום שחור, כלפי חוץ תמיד תקריני אנרגיות חיוביות ותשמרי את הקיטורים למפגשים עם חברות שלך.

שנית, זרקי לו עצם - אם שמת עין על מישהו בסביבה, נסי לזרוק לעברו רמזים עדינים שאת מעוניינת. תני חיוך קטן, צרי קשר עין, הכל בעדינות וכאילו לא בצורה מכוונת. גם גברים זקוקים לאיזו נקודת פתיחה או חיזוק שיעזור להם לעשות את הצעד המפחיד של להתחיל עם בחורה.

דבר חשוב נוסף הוא להקרין ביטחון, גם אין לך ביטחון. ובהזדמנות טפלי בעצמך ומצאי כיצד לחזק את הדימוי העצמי שלך.

חשוב גם לשמור על שפת גוף עדינה ורכה. אין הכוונה שתתחזי למשהו שאת לא, אבל אם סגנון הדיבור שלך הוא מאוד חד וענייני, נסי להיות יותר פתוחה כי זה עלול להיתפס כאי-נגישות. היזהרי מלשדר מסר של "אל תתעסקו איתי".

ואחרון חביב - זה טיפ שלא מתאים לכל אחת אבל לדעתי אין שום סיבה שאת צריכה לחכות שיתחילו איתך - הרימי את הכפפה, קחי יוזמה והתחילי את עם הבחור. למה שתהיי פאסיבית ואולי תפספסי את הזדמנות חייך? אנחנו בשנת 2017! רצינו שוויון זכויות, לא? אז לכי על זה.

הראלה ישי, שדכנית לחילוניים, מסורתיים ודתיים, ומחברת הספר "סטטוס: בזוגיות". לאתר של הראלה לחצו כאן. לגלישה בסמארטפון