בית חולים מאיר | צילום: חסן שעלאן

בן 49, שבילה עם חבריו, חש ברע והתעלף. החברים המודאגים הזמינו אמבולנס שלקח אותו לבית החולים מאיר. על מה שהתרחש לטענתו מאותה נקודה, החליט לאחרונה לתבוע את בית החולים.

בדו"ח של מגן דוד אדום שפינה אותו לבית החולים נכתב: "חבריו של החולה העידו שהוא שתה שלוש כוסיות של וודקה לפני כשעה ולאחר מכן החל להרגיש רע, הקיא ושלשל, הזיע המון ולא הגיב לפניות שלהם". בבדיקות מעבדה שבוצעו בבית החולים, דווקא נמצאו ערכים תקינים.

לטענת התובע הוא קיבל טיפול בנוזלים, אך נזנח במיטת המיון למשך כחמש שעות על בסיס ההנחה שהוא סובל משכרות. פעמיים לאורך הלילה ברח לו שתן על הרצפה וכשהפנה את תשומת לב הרופאה לכך, היא טענה שאלו תסמינים של שתיית אלכוהול. לאחר חמש שעות בדקה אחת הרופאות בחדר המיון את החולה כשהוא במצב רדום והחליטה לשחרר אותו הביתה ללא בדיקה נוירולוגית או בדיקת הדמיה של המוח.

ארבע שעות מאוחר יותר, בזמן ששהה בביתו, חש התובע ברע והוזעק עבורו אמבולנס. על פי כתב התביעה, צוות האמבולנס, שלא כלל רופא, לא התקשה לזהות שמדובר באירוע מוחי. עוד נטען שכשעה וחצי לאחר הגעתו למיון נבדק התובע על ידי רופא. ארבע שעות לאחר מכן הוא נשלח לבדיקת סי-טי ראש שמצאה "אוטם חריף". על פי כתב התביעה לא ניתן היה לטפל בחולה בשל העובדה שחלף זמן רב מאז האירוע המוחי עד שאובחן.

מכתב התביעה עולה כי התובע סובל מחולשה בפלג גוף שמאל ושיתוק ביד שמאל. הוא אושפז למשך שבועיים ולאחר שחרורו מבית החולים עבר לשיקום בבית לוינשטיין. בחלוף שנה ממועד האירוע הוא סובל מפגיעה קוגניטיבית, מוטורית ומוחית. אינו יכול לעבוד ולנהוג ונקבעה לו קצבת נכות בשיעור של 112%.

התושב הגיש לאחרונה תביעה לבית המשפט המחוזי נגד בית החולים "מאיר" באמצעות עורכת הדין שירה פרידן בטענה לרשלנות רפואית. "נכותו הקשה של התובע הייתה נמנעת לו השכיל צוות חדר המיון להעניק לו התייחסות אלמנטרית ומתחייבת – מבט, ניסיון שיחה ובדיקה בסיסית", אומרת עורכת הדין ממשרד "כספי סרור ושות'. "כל הסימנים המובהקים להתרחשות אירוע מוחי התקיימו אצל התובע. למרות זאת התעלם צוות חדר המיון מן התסמינים ותייג את התובע כשיכור.

מבית החולים מאיר נמסר: "כתב התביעה התקבל בבית החולים והמענה יינתן במהלך ההליך המשפטי כפי שמקובל".