בין אם זה אס (6) שנצפה משוטט בירוחם כשהוא מוזנח מאוד ופצוע, ופרוותו מלאה קרציות ופרעושים, בוי (4 חודשים) שננטש במושב בצפון או מזל, שנלכדה משוטטת ומפוחדת על ידי פעילת בעלי חיים ועדיין לומדת לתת אמון בבני אדם - לכולם דבר אחד משותף, הם היו בשלבי גסיסה ובדרך למוות והתגלגלו לבית המחסה החדש של חיים מזרחי על שם סם, כלבו האהוב.

מזל (מימין), אס (במרכז) ובוי. היו על סף מוות | צילום: פרטי

סיפורו של מזרחי שנהיה נכה עקב תאונה קשה שעבר פורסם ב-"מיינט רעננה" בהרחבה בעבר. כלביו הפכו להיות משפחתו והקלו על סבלו. כהוקרה הפך מזרחי לפעיל אדוק לזכויות ההולכים על ארבע, כשבין השאר הוא מחזיר כלבים אבודים לביתם בכל רחבי העיר בכל שעות היממה. לאחרונה הוא הגדיל לעשות והקים בית מחסה לכלבים בעיר שמטרתו להציל כלבים נטושים. בית המחסה נקרא על שם סאם כלבו האהוב שנפטר.

לאחר ששוקמו מחפש מזרחי בית עבור הכלבים הנטושים, משימה לא פשוטה כשלעצמה. מזרחי מציין כי החברים יועברו למשפחות תחת חוזה אימוץ וכשהם מטופלים.

חיים מזרחי. "חייב לעזור לכלבים חסרי ישע" | צילום: אריאל ימיני
"הבעלים לא הסכים לקבל אותו בחזרה"

די בסיפור של אס (6) כדי להבין את הקושי הבלתי סביר אותם חווים כלבים נטושים. אס בילה כמחצית מחייו ברחוב וללא מגע אדם. במרץ האחרון הוא נצפה משוטט בירוחם כשהוא מוזנח מאוד ופצוע, ופרוותו מלאה קרציות ופרעושים. "לא יכולתי להשאר אדיש", מספר מזרחי. "לקחתי אותו תחת חסותי המלאה, שזה אומר כל מה שצריך לעשות בכדי שהוא יחלים. בדקתי האם יש לו שבב, ונדהמתי לגלות שקיים אצלו שבב".

"באותו הרגע יצרתי קשר עם הבעלים שלצערי לא הסכים לקבל אותו חזרה", ממשיך מזרחי. "ביקשתי ממנו מכתב ויתור ולקחתי אותו לווטרינר. שם גילתי שהוא סובל מקדחת קרציות קשה, דלקות בפרקים, גידולים סרטנים, ואנמיה".

אס עובר בדיקות ומקבל תרופות על בסיס שבועי. בין השאר הוא עבר ניתוח להסרת הגידולים הסרטניים. "למרות שזו הייתה הוצאה כספית מאוד גדולה עבורי, לא חסכתי בכלום", מספר מזרחי. "אס הוא כלב מדהים וממושמע שרק מחפש חום ואהבה. אני מאמין שמי שיאמץ אותו יזכה באהבה גדולה".

לבית המחסה ניתן לתרום בטלפון: 09-7991149 או לחשבון בנק מספר 52526102, בנק 10, סניף 601.
תושבים המעוניינים לאמץ מוזמנים לפנות לחיים מזרחי בפל' 053-4249421.