(צילום: גיל יוחנן)

האם אנחנו מרוצים מהתחבורה הציבורית? מסקר חדש שנערך בעיר עולה שלא כל כך. תוצאות הסקר שערכה עמותת "אור ירוק", הניבו את הציון הכולל הלא מחמיא 6.3. לשאלה האם האוטובוס מגיע עמוס, השיבו רוב העונים בחיוב. כמחצית מהנשאלים השיבו גם כי מחיר הנסיעה גבוה מדי לטעמם. לשאלה מה רמת תחושת הבטיחות שהם חשים בנסיעה, השיבו הנוסעים 7.5.

בנוסף, חברי קבוצות הנוער של עמותת "אור ירוק" לכבוד שניאור חשין, המופעלות על ידי תכנית המלגות !IMPACT וFIDF, יצאו לרחובות הערים ובדקו את יעילות התחבורה הציבורית. ברעננה נבדקו ארבע תחנות. באחת מהן נמצא שחסרה הצללה. בשלוש תחנות לא היו דפי מידע.

בכל הנוגע לנגישות לבעלי מוגבלויות, בשתיים מן התחנות לא היו מדבקות גדולות עם מספר התחנה. בשתיים מן התחנות לא נמצאו שלטים בכתב ברייל, בשתיים האחרות ישנם שלטים, אך הם אינם תקינים. באחת התחנות אין מקום לכסא גלגלים.

עמותת אור ירוק: "תחבורה ציבורית נוחה ונגישה צריכה להיות שאיפה של כולם. מדינת ישראל חייבת לשפר את איכות החיים של אזרחיה באמצעות תחבורה ציבורית יעילה שמגיעה במהירות מנקודה לנקודה ואינה מאלצת את הנוסעים להחליף שלושה אוטובוסים בדרך ליעדם. אם תהיה פה תחבורה ציבורית טובה, יהיו פחות כלי רכב על הכביש ובכך יצטמצמו עומסי התנועה, יופחת זיהום האוויר, ויהיו פחות סיכון לתאונות ולנפגעים בכבישים".