"חיפשתי שירוות משמעותי". גיא צרפין | צילום: דובר צה"ל

בשבוע שעבר קיבל סג"מ גיא צרפין את דרגות הקצונה לאחר שסיים בהצלחה קורס קצינים קרביים במסגרת חיל השריון. אבל המעמד הזה היה עד לפני שבע שנים רחוק מאוד מצרפין הצעיר שגדל בכלל בקצוות שונים של העולם.

צרפין בן ה-22 נולד בישראל, אך כשהיה בן מספר חודשים, היגר עם משפחתו לפורטו ריקו, שם התגורר חמש שנים. לאחר מכן עברה המשפחה לקניה, שם בילה את ילדותו ונעוריו. "ההורים שלי עסקו בחקלאות, אבל כשהגעתי לגיל 15, הם החליטו שהגיע הזמן לחזור", מספר צרפין. "היה חשוב להם לחזור לישראל ושאתגייס לצבא".

כשמלאו לו 18, הגיע צרפין למכינת "גליל עליון" במעיין ברוך וכעבור שנה המשיך לשליחות בקנדה של הסוכנות היהודית, שם הדריך במשך כשלושה חודשים במחנה קיץ. כשחזר לארץ גיא בחר להמשיך לשנה ב' של המכינה בפרויקט שנקרא "החלוץ" בכפר גלעדי.

"אני ועוד כמה חברים חיפשנו שירות צבאי משותף ומשמעותי", הוא מספר, "אז החלטנו להתגייס יחד כגרעין לשריון. עשינו יחד טירונות, אימון מתקדם של חיל השריון הנקרא צוות-מחלקה-פלוגה וקורס מפקדים".

לאחר קורס המפקדים גיא שובץ בגדוד מבצעי - גדוד 82 בחטיבה 7 ומאוחר יותר יצא לקורס קצינים בבה"ד 1. מתוך שמונת החברים שהתגייסו כגרעין, שבעה יצאו גם לקצונה.

למה יצאת לקצונה?

"אמרו לי שאני מתאים. בעיני לצאת לקצונה זה לא מובן מאליו. זו זכות עצומה ואדירה ואם מציעים לי ואומרים שאני מתאים, קטונתי מלהגיד 'לא תודה'. אם אני ראוי מספיק להגן על המולדת ולתרום, אני אהיה פה. זו זכות אדירה ואחריות עצומה.

"ובכלל, אני ממליץ לכולם להגיע לשריון. מדובר בשירות משמעותי בטירוף, אתה קם כל בוקר עם משמעות ומרגיש רלוונטי. יש אמרה - 'איפה שעוצרים בו הזחלים של הטנקים זה המקום בו ייקבע הגבול".