חברי המשלחת והתלמידים המקומיים | צילום: עיריית רעננה

השבוע מבקרת בתיכון מטרווסט ברעננה משלחת מניו ג'רסי, ארה"ב, המונה 17 בני נוער ו-3 מלווים, ביניהם רב הקהילה וחזנית בית הכנסת בעיירה Summit. זהו צעד נוסף ומשמעותי להידוק הקשר בין קהילת מטרו ווסט (ארגון גג של עשרות קהילות יהודיות בניו ג'רסי) לבין בית הספר הרענני.

תיכון מטרו ווסט שהוקם ב-1991 נקרא על שם הקהילה היהודית שסייעה למימון הקמתו. האורחים מארה"ב מתארחים אצל חבריהם הישראלים, וחווים איתם במהלך השבוע חוויות משמעותיות בבתי הספר, בקהילה ובטיולים לירושלים, למדבר יהודה ולתל אביב.

מבית הספר נמסר כי ניכר היטב שהחיבור בין התלמידים הישראלים לחבריהם מארה"ב מצוין, וכבר נרקמים ביניהם קשרי חברות עמוקים ומרגשים.

נוח, מניו ג'רזי: "בכל מקום בעולם שבו אני מבקר, אני מרגיש זר. בישראל, אני תמיד מרגיש בבית". איתי, תלמיד מטרווסט, הוסיף: "כיף לפגוש שוב את החבר'ה שפגשנו לפני שנה וחצי, כשהיינו שם. אני שמח על ההזדמנות לגמול להם על האירוח החם שקיבלנו ולהעניק להם קצת מהישראליות".

אמנון בר נתן, מנהל התיכון: "זו משלחת מרגשת במיוחד. לראשונה החליטה הקהילה היהודית בניו ג'רזי לשלוח משלחת חילופי נוער לישראל. המשלחת מעוררת עניין רב בקהילה, וללא ספק תהדק את מערכות היחסים בין שתי הקהילות. אנו מציגים בפני הנוער היהודי מארה"ב את פניה היפות והמגוונות של החברה בישראל".