תלמידי הרובוטיקה בכנסת | צילום: פרטי

שישה תלמידים ממגמת הרובוטיקה של תיכון "אביב" ברעננה הגיעו ביום שלישי לוועדת המדע והטכנולוגיה של הכנסת, בה הציגו את פיתוחם שעוזר להפוך כל כיסא גלגלים סטנדרטי לכיסא גלגלים ממונע במחיר זול. מי שהזמין אותם לכנסת היה ח"כ אורי מקלב המשמש כיו"ר הוועדה, כאשר הדיון על המצאתם התקיים במסגרת היום הבינלאומי לאנשים עם מוגבלות.

מי שיצר את הקשר הראשוני בין מקלב לתלמידי המגמה היו יהונתן ובן ארביב, תלמידיה שהציגו בפניו את המוצר. במהלך הדיון חשפו התלמידים את המוצר בפני הנוכחים ויצרו קשרים עם גורמים בבנק הפועלים, בית חולים "אלין" בירושלים ו"בית איזי שפירא" הרענני. שתי האחרונות אף הציעו לבני הנוער להיפגש עימם בימים הקרובים כדי לקדם את נושא פיתוח הכיסא למוצר.

כזכור, לפני כחודשיים חשפה קבוצת הרובוטיקה של התיכון פיתוח של מנוע עזר לכסא גלגלים סטנדרטי. ההרכבה של המנוע היא בעזרת חלקים ורכיבים שניתן להדפיס בעזרת מדפסת תלת מימד הקיימת בכל סדנאות קבוצת רובוטיקה בארץ ובעולם. הקבוצה שיחררה לכל הקבוצות בעולם את הנוסח המדויק של התוכנית כדי שכל אחת מהן תוכל להדפיסם ולעזור לתושבים במקום מגוריה.

בן ארביב (17) סיפר כי התרגש נורא להראות את המוצר בכנסת אמש. "זה היה מרגש לעמוד ולהציג את הכל מול חברי כנסת וחברי הוועדה, בטח ביום כה מיוחד", מספר ארביב. "אני רוצה לקוות ששיתופי הפעולה שאותם רקמנו ייצאו לדרך וכבר בשבוע הבא נתחיל להיפגש עם החברות שרצו. אנחנו מזמינים כל אחד לבוא ולשתף איתנו פעולה".