צילום אילוסטרציה: shutterstock

51% מתושבי השרון שהשתתפו בסקר שערכה עמותת "אור ירוק" בשיתוף מכון המחקר "מאגר מוחות", הודו כי הם מדברים בטלפון הנייד שלהם ללא דיבורים או אוזנייה במהלך הנהיגה. 51% מהנשאלים אף הודו כי הם חוטאים בקריאת או כתיבת הודעות sms או ווטסאפ במהלך הנהיגה. נתונים אלו אינם שונים משאר הארץ, שם הודו 54% שהם עוברים על אותן עבירות. כל זאת למרות ש-95% מהציבור חושב שלקרוא ולכתוב הודעות בטלפון הנייד בזמן נהיגה זו פעולה מסוכנת.

על פי הסקר, תושבי השרון הם הכי מחמירים בנוגע לשימוש בטלפון סלולארי מכל יתר תושבי הארץ. 97% מתושבי השרון מאמינים כי שליחת הודעות או גלישה באינטרנט בעת נהיגה הינה פעולה מסוכנת ו- 87% מאמינים שדיבור בטלפון ללא דיבורית או אוזנייה, יכולה להיות פעולה שתביא עליה אסון למשתמש.

כשנשאלו האם הגברת האכיפה בנושא שימוש בטלפון נייד גורמת להם לחשוש יותר מהשימוש בו, 68% מתושבי השרון אמרו שהם יחששו יותר בעקבות האכיפה המוגברת.

"אנחנו עדים לעליה מתמדת במספרי הנפגעים בתאונות דרכים. בכל יום מתרחשות תאונות קטלניות ונפצעים רבים. אין מספיק ניידות משטרה בכבישים, אין מספיק שוטרים", אומר ארז קיטה, מנכ"ל אור ירוק. "הנהגים לא חוששים מהמשטרה כיוון שהם פשוט לא רואים אותה בשטח, כי חסרות מאות ניידות בדרכים. נהג שרואה ניידת יוריד את הרגל מהגז באופן טבעי, לא יסמס וינהג באופן בטוח יותר".