מימין: אביה שריקי, קורין קשאני ולינור אדוט | צילום: פרטי

קורין קשאני מרעננה, תלמידת תיכון "מטרו ווסט", החלה השבוע יחד עם שתיים מחברותיה לשכבה, אביה שריקי ולינור אדוט, במיזם בו הן אוספות בקבוקי פלסטיק. המטרה היא להשתמש בפיקדונות שהן תקבלנה לטובת רכישת מתנות לילדים המאושפזים ב"בית לוינשטיין" בעיר. השלוש כבר דיברו עם נציגים של בית החולים בו עובדת גם סבתא של קשאני, כאשר תאריך היעד שלהן הוא ה-17 בדצמבר, אז יגיעו למחלקת הילדים בבית החולים וידליקו עם המאושפזים נר חמישי של חנוכה.

"הרעיון הגיע אליי די במקרה" מספרת קשאני שגם מתנדבת במד"א. "ישבתי בבית וראיתי טלוויזיה כשעל השולחן היה בקבוק ריק. חשבתי לעצמי איך בדיוק הבקבוק הזה יכול לעזור למישהו בעולם?", היא נזכרת. "פתאום קפץ לי הרעיון להשתמש בפיקדון לדברים טובים".

קשאני התקשרה לשתיים מחברותיה הטובות ביותר: אביה שריקי ולינור אדוט, אף הן תלמידות תיכון "מטרו ווסט". שלושת הבנות נפגשו למחרת והחלו במשימה. "כבר עכשיו, 48 שעות מאז שהרעיון החל, אספנו כמאה בקבוקים", מספרת קדאני בהתלהבות. "הגענו לסכום יפה בשביל כמה שעות".

אמש (ג') כבר פרסמה קשאני פוסט מרגש בפייסבוק הקורא לכל תושבי רעננה והסביבה לתרום למיזם בקבוקים ריקים. "בניגוד לתרומות המוכרות לכם, אנו לא אוספות תקציב למתנות באמצעות כסף, אלא באמצעות בקבוקים", כתבה בפוסט. "עם הפיקדון שנקבל עליהם, נקנה את המתנות לילדים. בכך, מעבר למצוות התרומה, נתרום גם לאיכות הסביבה".

יש לכן יעד מוגדר? כמה בקבוקים בדיוק אתן רוצות לאסוף?

"היעד שלנו הוא כמה שיותר בקבוקים", קובעת קאשני. "ככל שיהיו לנו יותר בקבוקים, נוכל לקנות יותר מתנות שוות. שאר התלמידים בבית הספר כבר התחילו להתלהב מהפרויקט ולעזור. אפילו המנהל שלנו, אמנון בר נתן, אהב אותו ופנה לתאגיד המיחזור אל"ה. ברגע שנאסוף 1,200 בקבוקים, התאגיד התחייב להביא כלוב לבית הספר. בינתיים אנחנו אוספות בקבוקים גם מבתים פרטיים וממסעדות".

חושבות שזו תחילתה של מסורת חדשה?

"אני מקווה, אבל אנחנו לא רוצות לפסיק רק ב"בית לוינשטיין". המטרה היותר גדולה שלנו היא להביא גם מתנות לחיילים שגרים ב"בית של בנג'י" וגם לילדים ב"בית איזי שפירא". אנחנו מאמינות שככל שנשמח יותר אנשים, כך אנשים יתרמו יותר".