הזמרת גלית גיאת מול הקהל במופע| צילום: עיריית רעננה   

בפני קהל של מאות אנשים, עולים חדשים כוותיקים, תושבי העיר ופעילים מתחום קליטת העלייה, צוין ביום ראשון יום העלייה ברעננה.

את האירוע שהתקיים במשכן למוסיקה ואמנויות בעיר, כיבדו בנוכחותם ראש עיריית רעננה זאב בילסקי, עו"ד אלי אלוש, יו"ר ועדת הקליטה חי אסולין, מנהל מרחב נתניה והשרון במשרד העלייה והקליטה ונציגי המשרד. עוד נכחו באירוע מנהלת המחלקה לקליטת עלייה נחמה אפרתי, מנהלת אולפן הקליטה אושרה שרביט ואביבה פרידמן - מנהלת האולפן שפרשה באחרונה לגמלאות. 

האירוע נערך במטרה להוקיר את גלי העלייה בעיר, זאת בהתאם לחוק יום העלייה שנחקק בכנסת ונועד להכיר בחשיבותה של העלייה לישראל כבסיס לקיומה של המדינה. 

במרכז האירוע עמד המופע החגיגי "גוונים בכחול לבן" שנערך בהפקה משותפת של משרד העלייה והקליטה ומחלקת קליטת עלייה בעירייה. המופע, בניהולם המוסיקלי ובהשתתפות האחים אסנר, אירח את הזמרות גלית גיאת והאחיות פרלה ולילה מלקוס עם הרכב דרום אמריקאי.

ראש עיריית רעננה, זאב בילסקי, ברך את העולים וציין כי בעיר מתקיימת פעילות ענפה, בהובלת המחלקה לקליטת עלייה. כמו כן עדכן כי העיר ניצבת בראש טבלת הרשויות בישראל בשיעור היחסי של מספר העולים אל מול מספר התושבים. ראש העיר הודה לעולים על תרומתם לצביונה החברתי-תרבותי של העיר ואמר: "רעננה כולה מחבקת אתכם. אנו כאן זמינים עבורכם בכל עת ולכל צורך".