הגור אצ'י מתרפק על אמו סאם | צילום: פרטי

החג האחרון היה קצת פחות שמח עבור תושבת חדרה, מאלפת הכלבים שירה כהן. ביום חמישי האחרון הודיעו לה הוריה המתגוררים בנתניה כי במהלך הלילה נעלמו שניים מכלביה מחצר ביתם, שם שהו בימים האחרונים. לטענתם, אדם נכנס לחצר וגנב את הכלבה סאם ואת הגור שלה אצ'י.

האם סאם שבה הביתה במהרה, אך הגור אצ'י לא חזר. "סאם מכירה את העיר ולכן אנו חושבים שהיא ברחה מהחוטף ושבה הביתה. אצ'י מנגד לא מכיר את העיר ולכן דאגתי שלא אראה אותו לעולם", סיפרה כהן.

במשך חמישה ימים חיפשה כהן את אצ'י. היא פרסמה תמונות שלו בעמודים של אוהבי כלבים בפייסבוק ובווטסאפ וחרשה את נתניה במטרה למצוא אותו. "כל הזמן האמנתי וקיוויתי, הרגשתי כאילו חלק מהגוף שלי נעלם, הייתי חסרת אונים ופחדתי עליו, במיוחד כי הוא נולד עם מום ברגל אחת. אמא שלו גם הייתה בלחץ וכל הזמן חיפשה אותו".

המסע לרעננה ובחזרה. אצ'י | צילום: פרטי

כהן (31) מספרת כי ככל שהזמן עבר היא החלה להכין את עצמה גם לנורא מכל. "ככל שהחיפוש התרחב והגענו גם לכבישים המהירים שמסביב לנתניה, המחשבות החלו לנדוד למקומות לא טובים. התחלתי להשלים עם זה שאולי הוא מת".

בזמן שכהן כמעט ואיבדה תקווה, פעיל זכויות בעלי החיים הרענני, חיים מזרחי, שמר בטלפון הנייד שלו את התמונה שהופצה בקבוצת ווטסאפ של אוהבי חיות. אמש (ב') הוא קיבל שיחה מתושב רעננה שסיפר לו שמצא כלב משוטט בעיר. "כשהגעתי למקום, לוכד הכלבים העירוני כבר היה שם. כמו תמיד היה עליי סורק ושכנעתי את הלוכד שלפני שייקח אותו, אני אבדוק אם יש לו צ'יפ. מיד גיליתי מי הבעלים והתקשרתי לשירה".

"הייתי המומה מזה שהוא ברעננה", משחזרת כהן. "למזלי הוא הצליח למנוע מהלוכד לקחת אותו אליו ומנע ממני תשלום קנס גדול".

האיחוד של אצ'י עם שירה | צילום: פרטי

אמש, בשעות הערב המוקדמות, התרחש האיחוד בין כהן לאצ'י בביתו של מזרחי ברעננה. השניים מספרים כי הכלב התרגש לראות את שירה עומדת בפתח דלת ביתו של מזרחי. אולם דרכו של הגור בעל שלוש הרגליים לעיר המרוחקת כ-25 קילומטר, נותרה תעלומה.

מזרחי עצמו נשמע מרוצה אף הוא הבוקר. "אני שמח שהוא נפל לידיים שלי ומצאנו את הבעלים שלו. יש הרבה מאוד אנשים מוזרים שם בחוץ שרוצים לגנוב כלבים".