מדרכה חסומה ברחוב מכבי | צילום: בלה צור

חברת המועצה לשעבר בלה צור (64) כבר יודעת כיצד להתמודד כמעט עם כל הצדדים של המוגבלות שלה וכיסא הגלגלים באמצעותו מתניידת. צור, אשר הפכה למשותקת רגליים בגיל שנתיים בשל מחלת הפוליו, מתנהלת בעצמאות, אך מרגישה חסרת אונים דווקא מול דבר פעוט לכאורה כמו חסימה של מדרכה.

ביום רביעי שעבר, ערב החג, נתקלה צור שהייתה בדרכה לסידורים במחסום מתסכל ברחוב מכבי בעיר - שני פחי אשפה שהוצבו על המדרכה ליד בניין שנמצא בתהליך של תמ"א 38. לדבריה, תחילה ניסתה לקרוא לעזרה של מישהו מהבניין, אך משלא נענתה, נאלצה לרדת לכביש ולעשות דרכה מספר מטרים, עד שיכלה שוב לעלות למדרכה.

בלה צור | צילום: פרטי

"לצערי יצא לי בחודשים האחרונים לנסוע על הכביש לא פעם ולא פעמיים ובכל פעם הנהגים עושים לי סימנים שאעלה למדרכה. אני צריכה לנסוע עד לפינה בכדי להעלות שוב למדרכה - שם זה אפשרי. אני רוצה להתנצל בפני הנהגים שלא יחשבו שאני פרזיטית, אני דווקא די חרדה לקיומי ולא רוצה שנהג יפגע בי. אני אפילו צריכה להסתכל לכל הכיוונים שמא נהג שיוצא מחנייה לא יעלה עליי וזה מפחיד".

כאמור, זוהי לא הפעם הראשונה שצור נתקלת בסיטואציה כזו ובכוונתה לתעד כל פעם שזה יקרה. "זה המאבק שלי ושל עוד אנשים כי זה מסכן נכים, אמהות עם עגלת תינוק, זקנים עם הליכונים ועוד... ואני רוצה שבעיר לא יהיו דברים כמו פחים, גזם, שורשי עצים או אפילו אופנועים שחונים על המדרכה שיפריעו לי ולאחרים לעבור על המדרכה ולרדת אל הכביש. בפעם הזו לא פניתי לעירייה, אבל אני מצפה שיתחשבו בנו התושבים על כיסאות הגלגלים ואימהות עם עגלות קצת יותר".