תפקיד של לוליינים. משפחת לבנטל | צילום: פרטי

עבור רוב ההורים הימים האחרונים של חופשת הקיץ, לקראת פתיחת שנת הלימודים, יכולים להיות מאוד מלחיצים. זה קורה לעיתים גם כשיש רק ילד אחד שפוקד את מערכת החינוך. בנג'י ואסנת לבנטל מרעננה, המגדלים ארבעה ילדים (שלושה מתוכם תלמידי בית ספר "שקד"), אפשרו לנו להציץ להכנות הפרטיות שלהם.

"התפקיד שלנו כהורים זה להיות לוליינים 365 ימים בשנה", אומר לבנטל (42) בחיוך, בעודו מכין עם ילדיו את הילקוטים לקראת מחר. מידן הבכור יעלה לכיתה ו', ישי, נמצא שנה מתחתיו בבית ספר "שקד" וקרני השלישית בחבורה, תעלה לכיתה ב'. בן הזקונים ענבר יחל את דרכו במשפחתון.

בנג'י מגדיר את תפקיד האבא לארבעה במערכת החינוך כאהבה וגאווה. "זה נותן יותר ממה שזה לוקח", הוא מסביר. "נכון יש תקופות במהלך השנה שאתה רץ בין משימות ומדלג בין הכיתות כשבכל כיתה יש עולם ומלואו, זה ג'ינג'ול גדול בין כל החוגים והכול, אבל מנגד אתה מסתובב בשכונה כמו אריה גאה".

מה עשיתם במהלך חופשת הקיץ?

"הילדים אמנם היו בקייטנות בשבועות הראשונים, אך אחר כך רוב הנטל נפל עליי ועל אשתו אסנת. "היינו קצת בחו"ל, נסענו למקומות בארץ וניסינו בעיקר לעשות כיף", הוא משחזר היום (ה'). "כולם מתפלאים מהסיטואציה שלנו, חושבים שזה אתגר גדול, אבל השאלה היא איך אתה לוקח את חופשת הקיץ. אם אתה עושה ממנה כיף או שם את הילדים מול המסכים ומתלונן. אצלנו יש תמהיל של השניים, טיולים ומסכים. השנה למשל היינו בחופשה בקפריסין ויצאנו אליה עם עוד הורים וילדים מהשכונה ככה שזה גם עזר".

ואתם כבר מוכנים עם כל הספרים והמחברות?

"האמת היא שבזכות הניסיון שלי גיליתי שהשבועיים האחרונים של אוגוסט הם לא הזמן הטוב ביותר לקנות ספרים ודברים לבית הספר. את הרוב אנחנו קונים ביולי ומשלימים את מה שצריך אחרי ה-1 בספטמבר. הרי תמיד יהיו תוספות אחרי הימים הראשונים של הלימודים, תמיד חסר משהו אז כבר קונים כמה דברים ביחד". 

עכשיו כל שנותר הוא להתכונן לבקרים המוקדמים?

"הם לא כל כך מוקדמים, אנחנו קמים בדרך כלל ברבע לשבע, מכינים את הסנדביצ'ים ובשבע וחצי הילדים כבר מוכנים. אנחנו משתדלים להגיע לבית הספר בזמן, זה לא תמיד עובד".