לינדה ושי. לעמוד ביעד

הכל התחיל לפני ארבע שנים כשלינדה ג'ו מילהם, 22, עולה חדשה מוונצואלה, אז טירונית בבסיס אלון בצפון הארץ, לא הצליחה להוריד את עיניה מהקסדה ובגדי הלוחם של שי בן זמרה, 22, מגדוד 101 בצנחנים, שהגיע לתרגיל לילי במקום. בעוד חבריו הצנחנים כובשים, באותו הלילה, את הבסיס, כבש בן זמרה את ליבה של לינדה.

כמי שגדל להורים שעלו מצרפת, גם שי נשבה באותו לילה מר והנמהר במבטאה החינני של הג'ינג'ית היפה שלא הפסיקה לחייך אליו. לינדה עלתה עם הוריה מקרקאס, בירת ונצואלה, בגיל 17, ולמרות כל קשיי העברית, השלימה תעודת בגרות מלאה בהצטיינות. כשהתגייסה לצה"ל, היא החליטה לשרת שירות משמעותי. חרף הקשיים הצליחה להגיע לתפקיד משק"ית ת"ש בבסיס מחו"ה אלון – בסיס טירונים הכולל אולפן עברית לעולים חדשים, ועדיין מאותגרת בקשיי השפה, התעקשה לצאת לקורס קצינות.

בימים אלה נמצאים שי ולינדה, שניהם תושבי רעננה, בסמינר הדרכה מרוכז, לקראת יציאתם הקרובה בתפקיד 'שליחים' של 'סיירת מוצ'ילירוס 3', לדרום אמריקה. "מוצ'ילירוס" הוא פרויקט של ההסתדרות הציונית העולמית, המאפשר לצעירים שיוצאים לטיול אחרי הצבא לדרום אמריקה להיחשף לקהילות יהודיות קטנות באזורים ברחבי אמריקה הלטינית, שאין בהם נוכחות של נציגות ישראלית רשמית.

שי ולינדה עומדים לצאת לאזורים כאלה בארגנטינה, ובמהלך מספר חודשים יפגשו את נציגי הקהילות היהודיות המבודדות וינסו להעביר להם טעימה מהחוויה הישראלית. "נשתף אותם בסיפור האהבה המרגש שלנו", אומרים השניים. "את הקשיים שהיו לנו בהתחלה. איך רבנו פעם על השבתות, איך התגברנו על הפער התרבותי לטובת האהבה שלנו. חוץ מזה, היעד שהצבנו לעצמנו הוא לשכנע לפחות יהודי או שניים לעלות לישראל".