ירדן קידר | צילום: "מיס פרוגרס ישראל"

בזמן שחברותיה לספסל הלימודים נהנות מהרגעים האחרונים של הילדות, רגע לפני גיוסן לצבא, ירדן קידר (18) מרעננה, מתמודדת על תואר "מיס פרוגרס" ישראל. קידר מספרת כי תמיד חלמה להשתתף בתחרות יופי, אך שמחה במיוחד שתיקח חלק בתחרות קצת שונה - המשלבת בין יופי לעשייה חברתית.  

מדובר במיזם שפועל כבר למעלה מחמש שנים וכולל לא רק דוגמניות, אלא מתמודדות ששמות דגש על העצמה נשית בתחומים של סביבה, בריאות וזכויות אדם. "מיס פרוגרס אינטרנשיונל" נערכת מדי שנה בארץ אחרת, הפעם היא תתקיים באיטליה. בתחרות הישראלית מתחרות כמאה נשים מכל הגילאים, כאשר עשר הנשים שיזכו במירב הקולות של הגולשים ב 5-14 בספטמבר, תעלנה לשלב הגמר.

צילום: "מיס פרוגרס ישראל"

איך הגעת לתחרות?

"הגעתי לתחרות לאחר שיטוט בפייסבוק. נרשמתי מיד ותוך כמה ימים חזרו אליי. החלטתי שזו הזדמנות נהדרת לחוות חוויה ובמקביל לקדם את הערכים שבהם אני מאמינה", מספרת קידר ל-"מיינט רעננה".

המתמודדת שמספרה בתחרות הינו 46 תנסה לקדם במהלך התחרות נושא הזדמנות השווה. כדי לקדם ערך זה חשבה קידר על הקמת יריד תעסוקה שבו יווצר מפגש בין מעסיקים לבין מבקשי עבודה בעלי מוגבלויות פיזיות ונפשיות. "היריד יאפשר למבקשי העבודה נגישות למקומות עבודה שבדרך כלל לא היו נגישים עבורם", היא מסבירה. "ככה נצמצם את הפערים החברתיים והכלכליים בחברה".

"שוויון הזדמנויות וצדק בכלל הם ערכים שמאוד חשובים לי. חשוב לי שנחיה בחברה הוגנת המקבלת את השונה כשווה בין שווים.

צילום: "מיס פרוגרס ישראל"

איפה את רואה את עצמך בעוד חמש שנים?

"אני רואה את עצמי אחרי שירותי הצבאי, לומדת לתואר בפסיכולוגיה או בעבודה סוציאלית".