הנערים בפארק ברעננה. התנדבו במשך מספר שבועות בארץ | צילום: בן ציון שריף

3,300 בני נוער יהודיים מצפון אמריקה השתתפו בארץ באירוע הענק של תנועת הנוער היהודית הגדולה בתפוצות NCSY, שהתקיים בשבוע שעבר בפארק ברעננה.

באירוע השתתפו גם בכירי ארגון ה-OU העולמי, אליו משתייכת תנועת הנוער היהודית. בני הנוער נהנו ממסיבת ברביקיו ענקית וממופע של הזמר היהודי-אמריקאי מרדכי שפירו. הצעירים שהגיעו לארץ לכ-4-6 שבועות במהלך חופשת הקיץ, מתנדבים בעשרות תוכניות ברחבי הארץ ונהנים מפעילויות חוויתיות הנוגעות לנושאי הזהות וההיסטוריה היהודית. הצעירים טיילו באתרים היסטוריים מהצפון ועד הדרום, למדו וקיימו פעילויות ספורט, טורנירים והתנדבו בעשרות ארגונים ועמותות.

אבי ברמן, מנכ"ל ארגון OU ישראל: "מרגש לראות איך כל ההכנות שעושים ל-3,300 בני הנוער שבאים יחד לארץ, הופכות מחזון למציאות בצורה מדהימה, כאשר כל בני הנוער מתקבצים יחדיו בפארק רעננה ונהנים מהאווירה ומההתחברות לעם ישראל. הדבר הזה נותן להם המון השראה ומחזק מאוד את הקשר והזיקה שלהם לעם ישראל כשהם חוזרים לאמריקה".

משה ביין, נשיא הארגון העולמי, מציין כי הארגון דואג לפתח את הקשר בין מיליוני היהודים בצפון אמריקה ובין ארץ ישראל. "זו הסיבה שאנחנו משקיעים המון בעידוד הצעירים, בין אם הם דתיים ובין אם אינם דתיים, לבוא ולבקר כאן", אמר השבוע. "התוצאה היא הקיץ המיוחד הזה עם אלפי בני נוער, במספרים שהולכים וגדלים משנה לשנה".