צילום אילוסטרציה: shutterstock

לא פחות מ-15 אלף זוגות מכל הארץ קיבלו הבוקר (ג') הודעה על כך שהם זכו בזכאות לקניית דירה במחיר מופחת במסגרת ההגרלה הגדולה של "מחיר למשתכן". בין הזוכים המאושרים ניתן היה למצוא גם 34 זוגות תושבי רעננה, אשר התבשרו כי זכו בזכות לרכוש דירה באחד מארבעת הפרויקטים שנבנו בעיר במסגרת "מחיר למשתכן". מדובר בשני בניינים שנבנו בשכונה החדשה "נווה זמר", בניין אחד שעתיד להיבנות בשנים הקרובות בשכונת "נאות שדה" וכן בניין נוסף שיבנה בשכונת "רותם שני" בסמוך לאוניברסיטה.

בניגוד לערים אחרות בהן התחרו אלפים מבני המקום על הדירות ברעננה, בה הוקצו לפרויקט רק כ-130 דירות ומתוכן רק 24 שורינו לבני המקום, הגישו 652 זוגות בלבד את טפסי ההרשמה. מהנתונים עולה כי לאחר ש-24 הזוגות זכו בדירות המיועדות לבני העיר בהגרלה הראשונה שנערכה רק לתושבי העיר, ניגשו מאות מאלו שהפסידו, להגרלה שהייתה פתוחה לקהל הרחב וזכו בעשרה מקומות נוספים.

"אני רוצה להגיד גם למי שלא זכה - שלא יתייאש", אמר השבוע שר האוצר, משה כחלון. "כבר בשבועות הקרובים תיפתח עוד הגרלת ענק ועוד עשרות אלפי זוגות צעירים יזכו בדירה. אנחנו ממשיכים בכל הכוח לדחוף את מחיר למשתכן, לבנות, להגריל ולהציף את השוק בדירות שאפשר לרכוש במחיר הוגן. כל עוד זה תלוי בי, איש לא יגזול עוד את הזכות של זוג צעיר לבית ראשון. המסר חזק וברור – אנחנו לא מתכוונים לוותר. אנחנו נוציא עשרות אלפי זוגות ממעגל הביקושים".