רועי והמדריכה | צילום רועי רובינשטיין

קשה היה לפספס את החיוך שנמרח על פניו של רועי מלכי בן ה-8 מרעננה כאשר הוא נכנס השבוע למתחם הבריכה ב"בית איזי שפירא". מלכי, היה רק אחד מבין עשרות ילדים המטופלים במרכז השיקומי בעיר שהשתתפו במשחה השנתי של המרכז ההידותרפי שנערך ביום שני השבוע לזכרה של רחל טרוטיאק ז"ל.

"פעם הוא היה כל כך אנטי למים. כשהיינו מגיעים לבריכה הזו בפעמים הראשונות הוא היה צורח ובוכה", מספרת אמו מירב מלכי. "היום זו האהבה הגדולה ביותר שלו. הוא מחכה ממש להגיע לאימונים בבריכה והאימונים האלו משפיעים עליו לטובה. הם מאזנים אותו ומחזקים אותו - בעיקר בקטע המוטורי. הם גורמים לו לשלווה".

רועי, ילד חייכן, נולד ברעננה ולאחר חצי שנה אובחן כסובל מבעיית עיכוב בשפה ובמוטוריקה. הוא נחשף לטיפולי ההידותרפיה כבר כשהיה במעון השיקומי ב"בית איזי שפירא" ומאז, כך מעידים הוריו, מאוד התקדם. אמש בתחרות הוא התחרה במספר משחים וסיים את הערב עם מדליית השתתפות על צווארו.

לירז ויסברוד, המאמנת של רועי בהידותרפיה מאז גיל שנתיים, מספרת כי העובדה שהוא שוחה ללא עזרתה כמעט הינה התקדמות אדירה. "ההתקדמות נראית לעין כל הזמן, ואנחנו לאט לאט מגיעים לשלב העצמאות במים". ויסברוד מספרת כי מאז שהשניים החלו ללמוד לצלול, רוב הטיפולים של רועי נעשים מתחת למים. "רועי הוא ילד מאוד עקשן והוא מחליט על קצב ההתקדמות שלו. התפקיד שלי הוא לאתגר אותו בכל פעם מחדש".