בלילות האחרונים נמצא אזור השרון תחת מתקפה של "אויב" מסוג חדש: פרפרי לילה הידועים יותר בכינוי "עש לילה", שנצמדים לחלונות הבתים, ומאיימים להיכנס. "אני מרגישה כלואה בבית שלי כי אין לי אפשרות לפתוח חלון והם רק הולכים ומתרבים", סיפרה תושבת האיזור. 

כזכור, רק אמש פרסם המשרד לאיכות הסביבה על מכת חיפושיות ברחבי העיר והאיזור וכעת מתווסף לו תופעה אביבית חדשה שמטרידה אף היא את התושבים. 

פרפר ברחובות | צילום: בתיה בן ארי

"זה התחיל בשבוע שעבר, בכמויות הזויות", מספרת תושבת האזור, בתיה בן ארי, שהייתה בין הראשונים שצילמו והעלו את הסוגיה לרשת החברתית ברחובות. בעקבותיה הגיעו תגובות רבות של תושבים שדיווחו על מקרים דומים.

יש מי שמתלוצץ ומדבר על "מכת עש" שהגיעה לאחר הפסח, אך למעשה מדובר בתופעה שפוקדת את האזור כולו, וגם במרכז הארץ מדווחים על תופעה דומה ורחבה. שם חלק מדווחים תושבים על כניסה של למעלה מ-20 עשים בלילה לדירה.

"גם כשהחלונות סגורים הם נדבקים לזכוכית כמו בסרט אימה" מספרת תושבת האיזור. "כל היום אני מרססת נגד מזיקים ומנקה מהרצפה פרפרים. זה הגיע לכדי זה שהילדים כבר מפחדים ללכת לישון בחדר לבד. נכון שכעיקרון הם לא מזיקים אבל זה ממש הפך למטרד". 

כדאי לדעת שקיימים יותר מ-160,000 סוגי עשים, ורובם יצורים ליליים. איך בכל זאת נפתרים מהם? השיטה הטובה ביותר (והאכזרית פחות) היא לסגור את האורות בבית ולפתוח את החלונות, העשים יצאו בעצמם מכיוון שהם מחפשים אחר מקורות אור.

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר: "מבדיקתנו, בעקבות שינויי מזג האוויר, מגיעים חרקים לכל הארץ, וביניהם העש. מדובר בעשים שאינם מסוכנים לאדם ואין מדובר בעש הבגדים". 

צפו בסרטון שצולם השבוע בראשון לציון ומתעד את התופעה: