ניר קריסטל | צילום: רפאל בן משה

ניר קריסטל 

כן לעסקים בשבתלא למצעד גאווה

האם אתה בעד פתיחת עסקים בשבת?

"אני בעד פתיחתם של בתי קפה ומסעדות באזור התעשייה הצפוני ובאזור התעשייה המערבי, שכן מחד גיסא, זהו צורך מהותי של הציבור החילוני בעיר, ומאידך גיסא, תואם את הסטטוס-קוו המכבד את כלל הציבור בעיר, בבחינת זה נהנה וזה אינו חסר. עם זאת, אני אקפיד על העסקים באחוזה סגורים בשבת, שכן זהו צורך של הציבור הדתי, ובנוסף גם רוב הציבור החילוני רוצה בכך, כלומר זהו רצון של רוב הציבור הרענני". 

כיצד תיצור עוד מוקדי בילוי לצעירים בעיר, ואיך ניתן למנוע את סגירתם?

"כדי לייצר מוקדי בילוי לצעירים צריך לייצר מתחמים מעניינים, שבהם יש מגוון של עסקים — מסעדות, בארים, מועדונים. המתחמים הללו חייבים להיות עם חניה, ונגישים. מצד אחד, מתחמים כאלה מייצרים עניין לקהל, ומצד שני, המתחמים הללו הם גם מה שיחזיק וימשוך בעלי עסקים לפתוח, מכיוון שרק כך, כאשר הוא חלק ממתחם שלם שהוא מוקד משיכה לציבור, יודע בעל עסק שתהיה לו תעבורה מספקת של קהל. בכוונתי להפוך את רחוב היצירה למדרחוב בלילות חמישי, שישי ומוצ"ש. נחדש ונייפה את הרחוב, נדאג לאבטחה, ונעודד הגעת בעלי עסקים. מתחם נוסף הוא המתחם שיקום באזור התעשייה המערבי — ממערב לתחנת הרכבת. גם שם כל קומת הרחוב תאוכלס במסעדות, בבתי קפה וכדומה". 

האם תאפשר לקיים מצעד גאווה בעיר?

"ככלל, לא אאפשר קיום שום מצעד בעיר בשום תחום, שיצריך את סגירת אחוזה, מלבד אירועים ביוזמת העירייה שנועדו לכלל הציבור הרענני, כדוגמת העדלאידע, מצעד המחולות, מרוץ רעננה וכדומה. כן אתיר קיום אירוע גאווה בפארק רעננה". 

אם לא תיבחר לראשות העיר, תישאר במועצה

"אהיה ראש העירייה הבא של רעננה. עזבתי את תפקידי כסמנכ"ל בחברת תרופות מצליחה, כי אני רואה בתפקיד ראש העיר רעננה את השליחות של חיי. אם חלילה לא אבחר, הרי שאשאר חבר מועצה בהתנדבות מלאה, אך אשוב להתפרנס בעולם העסקי".

מה הבעיה הראשונה שתטפל בה אם תיבחר

"פרויקט סלילת 31 קילומטרים של נתיבי אופניים לאורך ולרוחב העיר. הכתובת על הקיר כבר מזמן, ואנחנו חייבים למנוע נפגעים, להחזיר את המדרכות להולכי הרגל ולשמור על חיי הרוכבים. חיי אדם קודמים לכל, ולכן זה לדעתי הנושא הדחוף ביותר כיום. נתיבים אלה יספקו אלפי נסיעות ביממה, ויחסכו גם פקקים רבים בזכות צמצום דרסטי של הסעות הורים".

האם יש משהו בקמפיין שעשית ואתה מצטער עליו?

"ממש לא. אני מקפיד על קמפיין בהתאם לערכיי, מתוך היתרונות שאני מביא, ומתוך כבוד גם לעמיתיי המתמודדים".

יקי ודמני | צילום: מיה קפל

יקי ודמני

נביא לעיר את הסינמה סיטי

האם אתה בעד פתיחת עסקים בשבת?

"כן, באזורים שבהיקף העיר, כלומר באזור התעשייה, באזור הפארק ובפארק. אני בעד לאפשר לאוכלוסייה שרוצה לבלות בשבת לעשות זאת, ולאפשר להם אופציות רבות, ועם זאת להתחשב ולכבד את רגשות הציבור הדתי בעיר".

כיצד תיצור עוד מוקדי בילוי לצעירים בעיר, ואיך ניתן למנוע את סגירתם?

"אנחנו נקים חברה כלכלית לאזור התעשייה, ונשקיע בפיתוח האזור ובהתאמתו לעידן הזה. נביא לאזור התעשייה עוד חברות הייטק, עוד מועדונים ופאבים, עוד מסעדות ועוד מרכזי תרבות, כמו סינמה סיטי, יס מקס ודומיהם. אזור התעשייה שלנו התנוון, העירייה אינה משקיעה בו דבר. אנחנו נעשה את מה שאנחנו יודעים לעשות בעסקים, ונהפוך את האזור לאזור הבילוי המוביל בשרון".

האם תאפשר לקיים מצעד גאווה בעיר?

"אנחנו בעד שוויון זכויות לכולם. אם תעלה השאלה, נדון בה עם כל הנוגעים בדבר בעיר, ונבחן מה אפשר לעשות כדי לשמור על מרקם החיים הנעים בעיר, לצד שוויון הזכויות. ראש עיר יצירתי יידע לכבד את כל תושביו".

אם לא תיבחר לראשות העיר, תישאר במועצה

"כן".

מה הבעיה הראשונה שתטפל בה, אם תיבחר

"אני רוצה לקדם את נושא השקיפות בעיר ולהחזיר את העיר לתושבים. היום, לצערנו, העירייה מנחיתה על התושבים גזירות, אינה מתייעצת אתם, אינה מודיעה להם ואינה מתייחסת אליהם כשותפים. כך לא מנהלים עיר במקצוענות. אני מתכוון לטפל בבעיה הזאת, ולהוביל בקדנציה סטנדרטים חדשים של שקיפות, שיתוף תושבים ויחס אל התושבים כאל לקוחות וכאל שותפים".

האם יש משהו בקמפיין שעשית ואתה מצטער עליו?

"כן, פירסמנו סרטון שבו היו שאלות למתמודד המוביל השני, אתנו יחד. קיבלנו ביקורת, שאף על פי שהשאלות טובות, הסרטון לא היה נעים, והיו גם כאלה שראו אותו כמזלזל חלילה באחרים. זו לא דרכנו, מעולם לא זילזלנו ולא נזלזל באיש, ולכן ביקשתי להסיר את הסרטון. נמשיך לשאול שאלות, אך נקפיד שבעתיים על הסגנון, שלעיתים הוא חשוב לפחות כמו התוכן".

איתן גינזבורג | צילום: יח"צ

איתן גינזבורג

חזות העיר לפני הכל

האם אתה בעד פתיחת עסקים בשבת?

"אני בעד פתיחת עסקים בשבת באזורים המיועדים לכך, כמו אזור התעשייה ומקומות שבהם המסחר לא יפריע למנוחת התושבים הגרים בסמיכות".

כיצד תיצור עוד מוקדי בילוי לצעירים בעיר, ואיך ניתן למנוע את סגירתם?

"אני מוביל כבר היום שיפוץ נרחב של אזור התעשייה, בשיתוף ובשיח עם בעלי העסקים, כדי לעודד פתיחה של מקומות בילוי נוספים בעיר. בנוסף, אני מקדם את הקמת קריית הסייבר במערב העיר, שתיצור אלפי מטרים רבועים של מסחר ותעסוקה, ותהיה מוקד בילוי מרכזי חדש בעיר". 

האם תאפשר לקיים מצעד גאווה בעיר?

"העירייה מקיימת אירועים במסגרת חודש הגאווה והסובלנות בשיתוף עם ארגוני הקהילה ונציגיה. עד היום בשיח המשותף שהתקיים הוחלט, כי חשוב יותר לקיים אירועים חינוכיים והסברתיים, וכך פעלה העירייה".

אם לא תיבחר לראשות העיר, תישאר במועצה

"אני מתכוון לזכות בבחירות ב-30/10. אם לא - אמשיך לשרת את תושבי העיר ממועצת העיר כפי שעשיתי לאורך 15 שנות כהונתי באופן רצוף, ומתוך תחושת שליחות אמיתית".

מה הבעיה הראשונה שתטפל בה אם תיבחר

"חזות העיר. שיטת העבודה הנוכחית דורשת חשיבה חדשה, יעילה וחדשנית בכל התחומים: ניקיון, גינון, גינות ציבוריות, גינות כלבים ועוד, במטרה להגיע לרמת טיפוח מיטבית".

האם יש משהו בקמפיין שעשית ואתה מצטער עליו?

"ניהלנו קמפיין נקי וישיר עם הבוחרים במשך חודשים רבים. הדבר היחיד שאני מצטער עליו הוא שלא הקדשתי די זמן למשפחתי".

רונית וינטראוב | צילום: תומר נויברג

רונית וינטראוב

כן לעסקים בשבת ולמצעד הגאווה

האם את בעד פתיחת עסקים בשבת?

"כן, אני בעד פתיחת עסקים בשבת. מכל המתמודדים אני היחידה שמייצגת את הציבור החילוני שבשבילו השבת היא היום החופשי שמיועד לתרבות, לבילוי בבתי קפה וגם לקניות. הצורך הזה הוא לגיטימי בדיוק כמו הצורך של הציבור הדתי ללכת בשבת לבית הכנסת ולשמור מצוות. פניתי בעבר למנכ"ל קניון רננים בנושא פתיחתו בשבת, ואני מקווה בעתיד לראות את הרעננים ממלאים בשבת גם את שבעת הכוכבים ומגיעים גם אליו. אגן על רעננה מפני כל ביטוי של חוק המרכולים, ואני מקווה לראות במרכז העיר בתי קפה במרחק הליכה. עד שתהיה תחבורה ציבורית מוסדרת בסופי השבוע אני מתכוונת לדאוג לשאטלים עירוניים, כדי להרחיב את אפשרויות הבילוי".

כיצד תצרי עוד מוקדי בילוי לצעירים בעיר, ואיך ניתן למנוע את סגירתם?

"אנחנו אלה שהגדרנו את אזור התעשייה כמוקד בילוי לצעירים שיש לטפח. בהובלתי הוקם בו בית צעירים עירוני ממש בקדנציה הזאת, והוא יפעל בקרוב. אפעל ליצירת מתחמי בילוי שמתמזגים עם מסחר ותעסוקה בכל העיר, על ידי פיתוח וטיפוח סביבתי, יציקת תוכן תרבותי ומרחב מזמין, ומינהלת שתלווה את המקומות כדי שיוכלו לשגשג ולקבל שירות תומך מהעירייה". 

האם תאפשרי לקיים מצעד גאווה בעיר?

"ודאי! אני זאת שיזמה ברעננה את אירועי הגאווה, ואני מתכוונת לתלות בחודש יוני סוף סוף את דגל הקהילה על בניין העירייה. אני חושבת שאלה דברים שמספקים מנה גדושה של ליברליות לעיר, ואנחנו מרוויחים עיר חזקה ומתקדמת שפונה לקדמה". 

אם לא תיבחרי לראשות העיר, תישארי במועצה

"אני נציגת הציבור הרענני זה 20 שנה. מעבר לכך אני מתכוונת ב-30 לאוקטובר לנצח, נקודה". 

מה הבעיה הראשונה שתטפלי בה אם תיבחרי

"אתפנה מיידית לבעיות בטיחות וביטחון אישי, שדורשות טיפול בתשתיות ובמפגעים, וגם כאלה הנובעות מתנועה ומתעבורה, כולל התנהגות אופניים חשמליים על המדרכות".

האם יש משהו בקמפיין שעשית ואת מצטערת עליו?

"יש דבר שאני מצטערת אבל גם גאה בו, והוא העובדה שבחרתי בהתנהלות ממלכתית בסביבה של קמפיין גברי ואגרסיבי, שלעיתים הידרדר למקומות שאסור שניגרר אליהם כחברה. אני מצטערת שלא הגבתי כשזה גרר השמצות והשתלחויות כלפיי, כלפי משפחתי וכלפי הקרובים לי ביותר. אבל אני משערת שמוטב היה להישאר נאמנה לקוד התנהגותי גבוה יותר".

רחלי בן ארי-סקעת | צילום: פרטי

רחלי בן ארי-סקעת

אטפל בדחיפות בדיור לצעירים

האם את בעד פתיחת עסקים בשבת?

"אני חושבת שהתשובה הנכונה היא פרטנית, לגבי כל אזור ואזור. ככלל, אשמור על הסטטוס-קוו. עינוג בחוק מותר ומסחר אסור, במתחמים המיועדים לכך. רעננה היא עיר מעורבת, ולכן אין מקום בתוך השכונות לפריצת הסטטוס-קוו. צריך להתחשב ברגשותיהם של כלל מרכיבי האוכלוסייה".

כיצד תצרי עוד מוקדי בילוי לצעירים בעיר, ואיך ניתן למנוע את סגירתם?

"אקים עוד מקומות בילוי באמצעות עידוד יזמות של צעירי העיר, להקמה של עסקים נוספים בתחום. אדאג להשיג סיווג לאזור עדיפות מבחינת תשלומי הארנונה לאותם העסקים, ואקיים פסטיבלים, אירועים, הופעות ופעילות עירונית רבה ככל הניתן באותם האזורים, ובכך נסייע לעסקים בשיווק ובהכנסות".

האם תאפשרי לקיים מצעד גאווה בעיר?

"מגיע לקהילת הלהט"בים לקבל את הצרכים שלה. במסגרת הבית הפתוח מתקיימות פעילויות שצריכות להתקיים, ונסייע להם בכך. ביתר הנושאים נפעיל שיקול דעת בסיוע הנהלת העיר והתושבים, כדי לשמור על האחדות והסובלנות בין כלל המגזרים".

אם לא תיבחרי לראשות העיר, תישארי במועצה

"ברור. גם בחמש השנים האחרונות הייתי במועצה, ועשיתי את כל פעילותי בהתנדבות. שירות תושבי העיר הוא אינו משרה בעבורי, אלא שליחות".

מה הבעיה הראשונה שתטפלי בה אם תיבחר

"הבעיה הראשונה שאטפל בה היא העזיבה של כל הדורות החדשים, של הצעירים, וחוסר היכולת של זוג צעיר לרכוש דיור במחיר הגיוני בעיר".

האם יש משהו בקמפיין שעשית ואתה מצטער עליו?

"כן, שלא התחלתי קצת לפני כן. שלא התחלתי לעסוק בקמפיין כבר לפני שנה, כמו חלק מהמתחרים האחרים. בעצם, אני לא מתחרטת על זה. הייתי עסוקה בפעילות לטובת התושבים ולא בשיווק ויח"צ לעצמי, וזה חשוב יותר".

חיים ברוידא | צילום: יהודית הופמן

חיים ברוידא

להחזיר את הצעירים הביתה

האם אתה בעד פתיחת עסקים בשבת?

"הצהרתי על מחויבותי לשמירת הסטטוס-קוו בעיר, ולשמירה על ערכי הסבלנות והסובלנות לכלל המגזרים. ברגע שהנושא יעלה על סדר היום — יתקיים שיח בשיתוף פתוח נציגי כלל המגזרים, כדי להגיע להחלטה משותפת".

כיצד תיצור עוד מוקדי בילוי לצעירים בעיר, ואיך ניתן למנוע את סגירתם

"לצערי, קודם לבעיית מוקדי הבילוי, יש לתת פתרונות לבעיה מטרידה הרבה יותר: ההגירה השלילית של צעירי רעננה עקב העדר דיור הולם. אני מביא עמי תוכנית מקיפה שאמורה להחזיר את הצעירים הביתה. כשהצעירים ישובו לרעננה, הדבר ישליך גם על מקומות הבילוי בעיר, שיתמלאו באופן טבעי. בכוונתי גם לקיים אירועי תרבות עירוניים כגון פסטיבלי זמר, אוכל ועוד, דבר שיביא לפתיחת מקומות בילוי חדשים ויחזק את הקיימים".

האם תאפשר לקיים מצעד גאווה בעיר

"אני בעד שמירה על צביון של עיר מכבדת וסובלנית לכלל המגזרים, תוך הבנה וכבוד הדדי. כל דבר שיש בו חלילה לפגוע ברגשות ציבור אחד, ייקבע אך ורק במסגרת שיח משותף, הסכמה והתחשבות, בלי שאף מגזר ייפגע".

אם לא תיבחר לראשות העיר, תישאר במועצה

"אני סבור כי תושבי רעננה יעניקו לי את המנדט להוביל את העיר". 

מה הבעיה הראשונה שתטפל בה אם תיבחר?

"אני נחוש להגיע למצב שבו תושבי רעננה יחושו בשינוי בתוך פרק הזמן הקצר ביותר".

האם יש משהו בקמפיין שעשית ואתה מצטער עליו

"תקופת הקמפיין עמוסה מאוד ומצריכה חלוקת זמן בין דיונים, ישיבות ומפגש עם התושבים. צר לי שלא הצלחתי למצוא זמן נוסף לקיים מפגשים עם התושבים".