אילן כהן ורחלי בן ארי סקעת | צילום: פרטי

ראש רשימת הליכוד למועצת העיר רעננה, אילן כהן, הגיש ביום ראשון השבוע תלונה במשטרת כפר סבא, בגין קבלת איומים והיזק לרכוש במזיד, לאחר שאחד משלטי הבחירות שלו נמצא קרוע ברחוב חפץ חיים בעיר, ועליו הכיתוב "מוות כהן". בנוסף, כהן מתלונן כי זה תקופה ארוכה פעילי מטה הבחירות של יו"ר סניף הליכוד בעיר והמועמדת לראשות העירייה, רחלי בן ארי‑סקעת, מאיימים עליו, על פעיליו ועל משפחתו.

"זה הידרדר לפסים חמורים מאוד", אומר כהן. "הפעילים שלה מאיימים על הפעילים שלי, שפוחדים כשהם מחלקים פלייארים ברחוב, ומאיימים עליי. הם מקללים, מנבלים את הפה ומכפישים. זה קרה לא פעם ולא פעמיים. לפני שבועיים הם דחפו את אחד הפעילים שלי והפילו אותו לרצפה. אחד מהם גם איים שיקרע לי את השלטים". 

בין עשרות השלטים של רשימת הליכוד שלדברי כהן הושחתו, השבוע התגלה לטענתו השלט המדובר עם כתובת הנאצה. "קרעו לי יותר מ-20 שלטים בכל רחבי העיר. לא זכורה לי אלימות כזאת של השחתה ואיומים ברעננה. זה לא לגיטימי בכלל, וזה כולל גם איומים מילוליים כלפיי וכלפי משפחתי. המשטרה צריכה לפעול ולטפל בזה. אני לא יודע מי השחית את השלטים, אבל את האיומים אני מקבל מהפעילים של רחלי. מדובר בנערים צעירים, שמאיימים על הפעילים שלי שהם יכשילו אותי בבחירות, מגיעים עם רמקולים ועושים הרבה רעש. אני מקווה מאוד שהמשטרה תשים לזה סוף".

כהן והשלט המדובר. המשטרה בודקת | צילום: פרטי 

"התנהלות דורסנית וכוחנית"

בתגובה לטענותיו החמורות של כהן, הגיבה בן ארי‑סקעת במכתב לפני נקיטת הליך תביעת לשון הרע נגד כהן. "זו התלונה המוזרה שאי-פעם ראינו", נמסר ממטה הבחירות שלה. "התלונה מלאה במילים 'פעילים', 'דחפו', 'איימו', 'נערים צעירים'. מי הם? לאף אחד אין שם? אף אחד לא יודע מי זה? רחלי בן ארי‑סקעת עומדת בראש רשימה עצמאית, אשר עובדת בתקציב מינימלי. כלל התומכים שלנו הם חברי רשימה או מתנדבים. מדי יום שישי רחלי וחברי הרשימה יוצאים באופן אישי עם המתנדבים לשטח, ואת התיעוד של זה ניתן למצוא בעמוד הפייסבוק שלה ובערוצי הווטסאפ למיניהם. בתמונות אלה רואים בבירור את כל המתנדבים, ואת הפעילות שלנו. האם 'הנערים הצעירים' נמצאים בתמונות? הדוחפים מצולמים שם? המאיימים נמצאים שם? אין ולא היו לנו רמקולים, ואין צילום אחד המעיד על כך. 

"אנחנו מבינים את הלחץ של אילן כהן ואת החששות שלו שלא לעבור את אחוז החסימה בבחירות הקרובות למועצה. לצערנו, זהו המשך ישיר של ההתנהלות הדורסנית והכוחנית של כהן, כפי שחווינו במשך כל הקדנציה האחרונה. פעם נוספת אילן כהן בוחר בנו וברחלי בן ארי‑סקעת כ'דלק ומקפצה' להעיר את מסע הבחירות המנומנם שלו". 

במסגרת ההתרעה מפני הגשת תביעת לשון הרע שהועברה לכהן, שבה אף מצוין כי כהן מאשים את בעלה של בן ארי‑סקעת, יואב סקעת, כי איים והפחיד פעילים ואף גידף בגסויות את בנו של כהן, הוא נדרש לשלם לבן ארי‑סקעת פיצויים בסך 50 אלף שקל ולפרסם מכתב התנצלות.

"יש לי סרטונים המעידים על אופי האיומים, המשטרה תבסס את זה בהמשך החקירה", משיב כהן. "אנשים משחקים אותה 'ראש קטן'. איימו על בני הקטן. השמות כולם מופיעים במשטרה. אני לא מתייחס לתגובה של אף אחד, אנחנו ממתינים להשלמת החקירה של המשטרה, ונמתין בסבלנות. כרגע אני עסוק בבחירות".   

מהמשטרה נמסר: "נסיבות התלונה נבדקות".