אלי אלוש וישיבת המועצה הערב | צילום: חן זמיר

שלושה חודשים בלבד לאחר שמונה מייש אייזקסון לתפקיד סגן ראש העיר, הוא עוזב לדבריו את תפקידו לטובת משרה במשטרה. במקומו מונה הערב (שלישי) ברוב של 7 מול 5 נמנעים, חבר המועצה אלי אלוש. אלוש יכהן כסגן ראש העיר וראש מינהל קהילה.

יו"ר סיעת מרצ והמועמדת לראשות העיר רונית וינטראוב, טענה בשם הסיעה כי היא נמנעת מפאת הסמיכות למועד הבחירות. "דעתנו אינה נוחה ממינוים פוליטיים המובאים לשולחן המועצה בעיצומה של מערכת הבחירות. גם בכפוף להסכם הקואליציוני המעניק סגן לסיעה הדתית המאוחדת, העיתוי בעייתי ומהווה לטעמינו טעם לפגם".

"אני מאוד מתרגש לקראת הכניסה לתפקיד", אומר אלוש. "אני רואה במינוי ציון דרך משמעותי בחיים שלי, לצד הכבוד קיימת גם אחריות כבדה ואני מקווה שבתקופה הקצרה שנותרה לי עד תום תקופת הבחירות, אני אפעל לקירוב לבבות, ולכמה שיותר פעילויות למען כלל הציבור. התפקיד הוא תפקיד מאוד חשוב ואני מאחל לכולנו הרבה בהצלחה, בתקווה שנפעל יחד לטובת העיר ולאינטרסים של כלל התושבים".

אייזקסון שימש כנציג הרשימה הדתית המאוחדת, שהוקמה בשיתוף שתי הסיעות הדתיות הבולטות בעיר – "הבית היהודי" ורשימת "מאמינים ברעננה". השניים, יש לציין נאבקו לאורך חודשים על תפקיד הסגנות.

בישיבה אושר גם תקציב הקמת מגרש הבייסבול בעיר ברוב של 11 עם שני נמנעים. חברי המועצה אביחי ארביב, ניר קריסטל וחיים ברוידא הביעו הסתייגות וטענו שיש לדחות את ההחלטה לאחר תקופת הבחירות.