רונית וינטראוב בהשקת הקמפיין | צילום: צביקה גולדשטיין

אמש (חמישי) הושק קמפיין הבחירות של רונית וינטראוב באזור התעשייה רעננה בנוכחות חברי כנסת מטעם מרצ ומכובדים נוספים, ביניהם יו"ר מרצ הארצית תמר זנדברג, סגן ראש העיר לשעבר ברעננה ומנהיג סיעת מרצ בעבר עו"ד נתי לם, יו"ר ועדת מרצ אורי זכי, חברת הכנסת מיכל רוזין  וכ-150 פעילי מרצ ותושבים נוספים.

"חזון רעננה המתקדמת והפלורליסטית בסכנה בימים אלו", אמרה וינטראוב בנאום ההשקה. "הבחירות ברעננה עשויות להפוך את העיר לדומה לכנסת ישראל. רוב וכוח מופרז בידי קיצוניים יכולים להתקיים גם בעיריית רעננה. היום, בנקודת זמן זו, אנו נמצאים על פרשת דרכים ובנקודת מפנה קריטית במאבק על דמותה של רעננה כעיר חופשית. שום מניפולציה של גורמים אינטרסנטים לא תעזור, זהו לא עוד קונפליקט בין דתיים לחילונים, זהו קונפליקט בין מי שרוצה את רעננה משגשגת, הצועדת לתוך המאה ה-21, לבין כוחות המושכים אותה אחורה אל המאה ה-19".

רונית ורשימת מרצ | צילום: צביקה גולדשטיין

עוד אמרה וינטראוב בנושא הדיור: "המציאות היא שבעודנו שוקדים על פתרונות דיור שישאירו בעיר את הצעירים, את דור ההמשך שלנו, שבעודו נאנק תחת עול השכירות, המשכנתא ויוקר המחייה, מגיעות משפחות חרדיות לרעננה מחוץ לעיר, ממקומות שונים בארץ, וזוכות לסבסוד מכוון של דמי שכירות בידי גורמים ששמו להם למטרה להגדיל את הקהילה החרדית ברעננה ולהרחיב את מעגלי ההשפעה שלה על העיר. ההשלכות המידיות של תהליכים אלו ודומיהם הם מאבקים כנגד הקמת כוללים שצצים פתאום בבתים פרטיים ובשכונות חילוניות, זה מוביל למאבק על משאבים, זה מוביל לתופעות של הדרת נשים במרחב הציבורי ומאבק מתמיד לשמור על זכויות הציבור החילוני".

"זו לא עיר חופשית ללא תחבורה ציבורית בשבת", הוסיפה וינטראוב. "עיר מודרנית ומתקדמת, צריכה להיות משוחררת מכפייה דתית הפועלת גם בשבת. החזון הרצוי הוא שבאותה מידה שיש בית כנסת במרחק הליכה, יהיה פתוח גם בית קפה במרחק הליכה ברגל. בלמנו שוב ושוב ניסיונות לסגור את טיב טעם ברעננה וחנויות במתחם. מגיעה לעיר הזאת הנהגה חזקה ומשפיעה שחוסכת לה את הצורך במאבקים ומגינה עליה באופן פרו-אקטיבי מגזרות כמו חוק המרכולים ומה שהוא מסמל".

בהמשך הערב הוצגה רשימת הסיעה לשנת 2018, בסלוגן "רעננה חופשית": רונית וינטראוב בריצה לראשות העיר, ד"ר עדית דיאמנט, ליאור בשן, צבי נדב רוסלר, עמית צור, דבי סלוצקי, מירב מאיר וחגי בורשטיין.

לבסוף, כל אחד מהמועמדים ברשימת הסיעה הציג את סיבותיו העיקריות אשר בגללן החליט לרוץ למועצת העיר ולהיות פעיל פוליטי במסגרת הסיעה. בסיום הציגה סיעת מרצ להקת צעירים רעננים שהופיעה עם שלושה שירים: עידו קפלן, מתן קפלן, רועי לביא ואמיר סלע.