סימה פרי | צילום: פרטי

כשבעה חודשים לאחר שהכריזה כי תמודד על ראשות העיר, סימה פרי, פורשת מהמרוץ ומהחיים הפוליטייים בכלל. במכתב שהפנתה הבוקר (שני) לציבור, היא מודה כי הבינה שסיכוייה להיבחר קטנים מאוד ולכן החליטה אחרי 10 שנות חברות במועצה, לא להתמודד כלל בבחירות הקרובות.

פרי (54, נשואה+3) נבחרה לראשונה כחברת מועצה בשנת 2008, כשרצה לצידו של דן ברוך ז"ל ב"סיעה למען התושבים". לפני הבחירות האחרונות עזבה לטובת הרשימה של ראש העירייה, "רעננה שכולנו אוהבים", שם מוקמה כמספר 2. בהתאם להסכם הקואליציוני, נכנסה פרי לתפקיד הסגנית וממלאת מקום ראש העיר במחצית הקדנציה, במקומו של עו"ד איתן גינזבורג. במסגרת תפקידה מכהנת פרי כמחזיקת תיק חזות העיר וכן עומדת בראשן של מספר ועדות מפתח כיו"ר ועדת הכספים, יו"ר ועדת התמיכות ועוד.

"אני מסיימת עשרים שנות פעילות ציבורית אינטנסיבית, בעשר השנים האחרונות כחברת מועצה", כתבה פרי במכתב. "בכל השנים פעלתי ללא לאות לטובת התושבים, בכל התחומים עליהם הייתי אחראית במסגרת הוועדות העירוניות השונות, ובשנתיים האחרונות כסגנית ומ"מ ראש העירייה הממונה על חזות העיר. את הפעילות הזו עשיתי בדרכי שלי, שהיא דרך היושרה וההגינות ובגובה העיניים, הכול מתוך תחושה של אחריות ושליחות ולמען רווחת התושבים.

"בנסיבות המצב שבו יש ריבוי מועמדים בבחירות, ולאחר בדיקות וסקרים מקצועיים שעשיתי, הגעתי למסקנה שסיכויי להיבחר לראשות העיר פחתו. לאחר לבטים לא קלים והיוועצות בבני משפחתי ובחבריי לדרך ולמסע, החלטתי להסיר את מועמדותי לראשות העיר רעננה.

"כפי שמסתמן המצב כיום, לדאבוני הציבור כנראה מעדיף לראות מועמד אחר בראש העירייה ואני מכבדת את רצונו. מודה שהתלבטתי רבות ונקרעתי בין האופציות השונות, לבסוף בחרתי לקבל החלטה כואבת ולא פשוטה עבורי, אבל זו החלטה שקיבלתי באומץ ובראש מורם.

"היו אליי פניות מרוב המועמדים, במטרה ליצור חבירה והליכה משותפת. שקלתי כל פנייה בכובד ראש, אבל החלטתי בסופו של יום שהצעד הנכון עבורי בעת הזאת, הוא לפרוש מהחיים הפוליטיים המוניציפליים.

"בעשר שנות כהונתי כחברת מועצה וכחברת הנהלה ויו"ר איגוד נבחרות הציבור ברשויות המקומיות נתתי לנשים רבות ברעננה ובכל הארץ דוגמא אישית לכל מה שהטפתי. אני מאמינה בכל לבי שיש לשנות את המציאות של תת ייצוג משווע סביב שולחן קבלת ההחלטות בפוליטיקה המקומית והארצית. אמשיך לייצג בכל כוחי וככל שיהיה באפשרותי את האג'נדה הזו במסגרת הארגונים הארציים ואסייע לכל אישה שמתמודדת, להשיג את היעדים שהציבה לעצמה ממקום של אמונה בדרך.

"בנימה אישית אוסיף כי אין זו החלטה קלה עבורי, אך אני מאמינה כי בנסיבות הקיימות ובעת הזו, זוהי ההחלטה הנכונה לי. זו לי הזדמנות נאותה להודות לכל חבריי, אנשי צוותי, ולציבור התומכים הרחב שהתגודד סביבי, ובמיוחד לחברי וראש מטה הבחירות שלי, אורי קידר שצועד איתי כבר שנים רבות בדרך, על פעילותכם, על תמיכתכם ועידודכם. תודה, תודה לכם!".