חיים גולדמן ומייש אייזיקסון | צילום: עיריית רעננה

היחסים בסיעה הדתית המאוחדת ידעו עליות ומורדות לאורך הקדנציה האחרונה עד כמעט פירוק החבילה לפני כחצי שנה. אולם היום (שלישי) החליטו חברי המועצה להכריז על שיתוף פעולה גם בבחירות הקרובות. זאת למרות שאריה פרידמן נבחר בשבוע שעבר לעמוד בראש סיעת הבית היהודי ולא יקח חלק בהסכם.

"חברי מועצת העיר מסיעת מאמינים ברעננה, סגן ראש העיר מייש אייזקסון ועו״ד אלי אלוש, הגיעו להסכמה עקרונית עם חבר המועצה חיים גולדמן, כי ירוצו יחד בבחירות למועצת העיר", נכתב בהצהרה של נציגי סיעת "מאמינים ברעננה". "הסיעה שזכתה בבחירות האחרונות בשני מנדטים מייצגת נאמנה את הציבור הדתי על כל גווניו ברעננה ותושבים רבים מכל המגזרים והעדות, לרבות חילוניים ועולים חדשים. חברי הסיעה קוראים לאיחוד השורות".

הסיעה הדתית המאוחדת, לה ארבעה נציגים במועצת העיר, הוקמה כאמור בשיתוף שתי הסיעות הדתיות בעיר: "הבית היהודי" (חיים גולדמן ודרורה כהן) ו"מאמינים ברעננה" (אלי אלוש ומייש אייזקסון). לפני כחצי שנה המשך שיתוף הפעולה של הסיעות עמד בסימן שאלה על רקע השאלה מי אמור להתמנות לסגן ראש העירייה, במקומו של סגן ראש העירייה לשעבר וחבר סיעת "מאמינים ברעננה", אלי כהן שפרש מהחיים הפוליטיים. 

לבסוף, אחרי חודשים רבים בהם לא אוייש התפקיד, קיבל אותו מייש אייזקסון.

מאריה פרידמן נמסר בתגובה: "אני שמח שאחרי שנה של מריבות בלתי פוסקות, שלושת הנציגים הדתיים במועצת העיר, שלא חדלו לריב על תפקיד סגן ראש העיר - מתאחדים בגללי. במשך שנה ראה הציבור הדתי את נציגיו רבים מתוך מניעים אגואיסטים.

"הבית היהודי הינה המפלגה היחידה ברעננה שביצעה פריימריז לבחירות העירוניות. קיבלתי מהציבור הדתי את המנדט להוביל את סיעת הבית היהודי ברעננה, שבה אאחד את כול מגזרי הציבור הדתי והמסורתי בעיר".