רונית וינטראוב | צילום: תומר נויברג

הבוקר (שני) הודיעה רונית וינטראוב, סגנית ראש העיר ויו"ר סיעת "מרצ רעננה החופשית", על כוונתה להתמודד על ראשות העיר. כפי שפורסם לראשונה במיינט רעננה, וינטראוב תתמודד בפעם השנייה על ראשות העיר, הפעם תחת הסלוגן "רק רונית תשמור על רעננה חופשית".

וינטראוב, שנמצאת כבר שני עשורים בפוליטיקה המקומית, מכהנת מזה 12 שנים כסגנית ראש עיר. במהלך כהונתה עסקה רבות בתחומי החינוך, בשירותי הדת בעיר ובנושאי העצמה נשית.

"יש לנו עיר נפלאה הזקוקה לחזון כולל חדש", כתבה במכתב לתושבים. "הובלת עיר דורשת ניסיון רב והצגת קבלות על עשייה מתמשכת למען תושבי רעננה. בעבודה ציבורית אין קיצורי דרך... יתרוני המובהק נעוץ בהיכרותי המעמיקה עם הובלת העיר ובהובלת צוות עבודה פוליטי וביצועי מעולה... כיום סיעת 'מרצ רעננה החופשית' מונה 5 מנדטים ובבחירות האחרונות כ-27% מכלל הבוחרים בעיר הצביעו עבור סיעתנו בהובלתי. אני אצור גשר פוליטי שיחבר בין כולם ויעניק לכל קהילה את האפשרות לחיות בחופשיות מלאה תוך כיבוד האחר. זהו העיקרון שאוביל כראשת עיר".

וינטראוב פירטה במכתב גם את החזון שלה לעיר, ובו התחייבות לפעול בין היתר לבניית מערכות עירוניות שמשאירות את הצעירים בעיר, להעצים את השירותים לאוכלוסיית הגמלאים, להקים מרכזי נוער ומרכזים לגיל הרך ובלבנות מודל ירוק יותר לעיר.