איתן גינזבורג | צילום: יוגב עמרני

זו ללא ספק הייתה השנה של חבר המועצה ויו"ר הוועדה לתכנון ובנייה איתן גינזבורג. אחרי שחבק זוג תאומים עם בן זוגו והכריז כי יתמודד על ראשות העיר, נבחר הערב (ה') בישיבה שלא מן המניין לכהן כראש העיר הזמני, עד לבחירות שיתקיימו באוקטובר 2018. 

כדרכן של ישיבות המועצה ברעננה, כשבע דקות לתוך הישיבה הסתיימה ההצבעה. כל חברי המועצה הצביעו בעד גינזבורג, למעט ניר קריסטל שנמנע, וחיים ברוידא ורחלי בן ארי סקעת שהתנגדו. סימה פרי ומייש אייזיקסון נעדרו מהישבה.

נפרדים מראש העיר בילסקי | צילום: פרטי

בנאומו בפני חברי המועצה אמר ראש העיר הנבחר: ״אנחנו נבחרנו על ידי הציבור כדי לשרת, להנהיג ולקחת אחריות - וזה בדיוק מה שאני מתכוון לעשות. אני לוקח על עצמי את התפקיד בחרדת קודש מתוך הבנה עמוקה של מהות התפקיד והאחריות הטמונה בו. אתם מכירים אותי, לא מהיום, ויודעים מהי מידת הרצינות שבה אני מתייחס לתפקידי ולשליחותי הציבורית.

"אני מתכוון להמשיך את השותפות הקואליציונית הנוכחית ככל הניתן, ולתת לכל חבר מועצה ולכל סיעה את מקומם לעשות ולתת כתף", אמר גינזבורג. "בשקיפות, בשותפות, באחריות. אני מבטיח לתושבות ותושבי העיר - אני מתכוון לעבוד קשה למענכם. למען התושבים כולם. זוהי תקופה חשובה לעיר, עם פרויקטים אדירים... את כל אלו נמשיך לעשות, במלוא הקצב. ועם זאת אני אומר זאת כאן באופן ברור - בעת הזאת לא יהיו מהפכות".

ישיבת המועצה הערב | צילום: פרטי

ההתמודדות של גינזבורג לתפקיד הנחשק באוקטובר עלו על הפרק כבר לפני מספר חודשים, ופרישתו המוקדמת של בילסקי רק חידדה את המטרה. ב-6 בפברואר גינזבורג הכריז על מועמדותו לראשות העיר.

לקראת בחירת ראש העיר הזמני, עלה שמו של צבי נדב, "זקן השבט" במועצה, כמי שעשוי להיבחר לתפקיד. לאחר משא ומתן שהתפוצץ מול הסיעה הדתית המאוחדת, החליט נדב לפרוש מהמרוץ. עם פרישתו, הפך גינזבורג למועמד הכמעט ודאי לקחת את התפקיד, וכך אכן קרה.

למרות ההשערה כי בילסקי לא ייקח חלק בהצבעה וקולו יעבור למרסלו גל, שיחליף אותו במועצת העיר, התברר הבוקר כי לא כך הדבר. בילסקי אמנם פרש מראשות העיר, אך החליט להמשיך להחזיק בתפקיד חבר מועצה ולפיכך היה זכאי להצביע. המהלך הבטיח קול נוסף לגינזבורג, בן סיעתו של בילסקי.

גינזבורג, עורך דין בהשכלתו, נמצא בחיים הציבוריים ברעננה מאז שנת 2003, אז נבחר לראשונה למועצת העיר. הוא שימש בעבר כסגן וממלא מקומם של שני ראשי העירייה האחרונים: בילסקי וחופרי. לפני מספר חודשים חבק גינזבורג, יחד עם בן זוגו, זוג תאומים שנולדו באמצעות פונדקאית בחו"ל.