צבי נדב רוסלר. האם יתמכו במינויו? | צילום: פרטי

סערת צבי נדב: לאחר שקיבל אהדה ותמיכה, צבי נדב החליט בסוף השבוע להסיר את מועמדותו מתפקיד ראש העיר הזמני. את ההחלטה פרסם במכתב פתוח לציבור, שם הסביר את הצעד וחשף את המאבקים הפוליטיים שנוצרו מאחורי הקלעים.

שמו של נדב עלה לסדר היום בעקבות חבר המועצה חיים ברוידא, אשר הציע למנות את "זקן השבט" לראש העירייה בפועל, במקום זאב בילסקי הפורש. חברי מועצה רבים הודיעו כי יתמכו בנדב, בהם ניר קריסטל שטען מלכתחילה כי אסור שמועמד לראש העיר יהיה ראש העיר הזמני. כן תמכו בנדב אביחי ארביב ורונית וינטראוב. השאלה הגדולה שנותרה בזמנו היא האם הסיעה הדתית המאוחדת תתמוך ברעיון של ראש עיר מסיעת מרצ.

בסוף השבוע האחרון, פרסם נדב במפתיע מכתב ארוך ומפורט, בו מודיע כאמור כי הוא מסיר את מועמדותו. "‎...התקיימה פגישה של חברי מועצה שרצו שאמונה לראשות העיר, לכאורה כבוד גדול על כך שהתקבצה רשמית קבוצת חברים המייצגים קבוצות שונות ברעננה. אך תוצאות המפגש היו עגומות", כתב נדב.

"מהמפגש עלה כי הם אינם מסכימים להצביע בעדי ללא תנאים מוקדמים ולטובת הכלל, אלא העלו דרישות שמעולם לא הסכמתי בחיי לוותר עליהם: סגירת בתי קפה בשבת, עצירת הישגי סיעתי עד כה לתקופת הביניים הנוכחית ולבסוף נדרשתי להיפגש עם הרב יצחק חיים פרץ. כלפי הציבור וגם אל מולי טענו בתמימות שזה רק מפגש פשוט בביתו, מפגש בין שני בני 80, שישבו לכוס תה עם נענע לשיחה. אבל זו תצוגה שטחית, מטעה וטעות.

‎"אמרו לי שבשביל ליצור גשר בין חילוניים לדתיים אני צריך ללכת לרב, שהוא פעיל פוליטי במפלגת ש"ס, היה שר מטעמה והינו אישיות המזוהה עם החרדים כיום ברעננה. הרושם שניסו להשאיר הוא שרב זה הוא הרב שיכשיר סופית את מועמדותי. דהיינו יכתיר אותי לראש עיריית רעננה.

"...אני בן שמונים, ישראלי, רענני, יש לי 40 שנות ניסיון בעבודה ציבורית. מדוע הרב פרץ לא בא אליי לשמוע לעצת חכמים? האיש שרוצה לסגור את כל רעננה בשבת, האיש שבזכות פעילותו נסגר קניון רננים בשבת, האיש שלעולם לא ילחץ יד של ראשת עיר או יסכים להיות באירוע בו נשים שרות, האיש אשר הצהיר ברבים הצהרות בעייתיות מאד ועליהן לא אחזור כאן, ממנו אני צריך לקבל ברכה?

‎"זו הסיבה שלא אסכים להיפגש לפגישה פוליטית לקבלת ברכה: לא ממנו, לא כתנאי מקדים, לא כתנאי מושתק ולא כתנאי בכלל. זה היה הקש ששבר את גב הגמל, האמון נסדק ואת הגלגל הזה לא ניתן להשיב לאחור...לא נוצרה כאן הזדמנות לגשר לאיחוד אלא נרכך כאן מתכון לגשר לפילוג שלא אסכים לתת לו יד".